Valentina Figuera z Wenezueli wygrała wybory Miss Grand International 2019!

W piątek, 25 października w hali Poliedro de Caracas w Wenezueli odbył się finał wyborów Miss Grand International 2019. Zwyciężczynią konkursu została 19-letnia Valentina Figuera z Wenezueli, która w rywalizacji pokonała 59 konkurentek z całego świata. Tytuł I Wicemiss Grand International 2019 zdobyła 22-letnia María Malo z Meksyku. Dalsze miejsca w pierwszej piątce zajęły Coco Arayha Suparurk z Tajlandii, Carmen Drayton z Panamy i Marjorie Marcelle z Brazylii. Patrycja Woźniak z Polski nie uzyskała awansu do TOP 20. 

Zgrupowanie konkursu Miss Grand International 2019 wystartowało w dniach 9-10 października i trwało dwa tygodnie. W tym czasie kandydatki do korony brały udział szeregu wydarzeń i aktywności, tj. sesjach zdjęciowych, wycieczkach kulturowych, imprezach charytatywnych czy zakupach. Co więcej kandydatki miały wiele okazji, aby zaprezentować się szerszej publiczności i jurorom bowiem podczas zgrupowania odbyły się: ceremonia powitalna i konferencja prasowa (15 października), konkurs kostiumów kąpielowych (17 października), rozmowy z jurorami (18 października), konkurs kostiumów narodowych (21 października) oraz preeliminacje podczas których sędziowie wyłonili grono 20 finalistek (23 października).

Podczas wielkiego finału, który odbył się hali Poliedro de Caracas w stolicy Wenezueli kandydatki wystąpiły w zwiewnych czerwono-złotych sukienkach, strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych.

Zwyciężczynią wyborów Miss Grand International 2019 ogłoszona została 19-letnia reprezentantka Wenezueli – Valentina Figuera! Lourdes Valentina Figuera Morales mierzy 184 cm wzrostu i pochodzi z Puerto la Cruz w stanie Anzoátegui. Jest studentką architektury. Pracuje jako modelka. Jej hobby to modeling, czytanie, joga i prowadzenie zajęć z metodologii.

(Valentina Figuera podczas finału Miss Grand International 2019, fot. Miss Grand International/Facebook)

(Koronacja Miss Grand International 2019, fot. Miss Grand International/Facebook)

W grudniu ub.r. Valentina wygrała reality show El Concurso By Osmel Sousa stworzone przez Osmela Sousę – byłego dyrektora Miss Venezuela. W jury konkursu, który był wenezuelskimi eliminacjami do międzynarodowych wyborów Miss Grand International zasiadły byłe królowe piękności – Lupita Jones (Miss Universe 1991) i Alexandra Braun (Miss Earth 2005).

(Valentina Figuera jako Miss Grand Venezuela 2019, fot. Andrew Guacaran, Victor Guillen)

Drugie miejsce i tytuł I Wicemiss Grand International 2019 przypadł w udziale 22-letniej Meksykance – Maríi Malo z Huixquilucan.

(od lewej: Valentina Figuera i María Malo chwilę przed ogłoszeniem wyników, fot. Miss Grand International/Facebook)

Tuż za nią uplasowały się 24-letnia Coco Arayha Suparurk z Tajlandii (II Wicemiss Grand International 2019), 23-letnia Carmen Drayton z Panamy (III Wicemiss Grand International) i 24-letnia Marjorie Marcelle z Brazylii (IV Wicemiss Grand International 2019).

(od lewej: Carmen Drayton, María Malo, Valentina Figuera, Coco Arayha Suparurk i Marjorie Marcelle, fot. Miss Grand International/Facebook)

TOP 10 uzupełniły jeszcze 24-letnia Taylor Marlene Curry z Australii, 24-letnia Mara Topić Verduga z Ekwadoru, 21-letnia Camila Escribens z Peru, 22-letnia Hazel Marie Ortíz z Portoryko oraz wybrana głosami internautów, 19-letnia Nguyễn Hà Kiều Loan z Wietnamu.

Oprócz wyżej wymienionych kandydatek awans do TOP 20 uzyskały jeszcze Francisca Lavandero z Chile, Maria Boichenko z Czech, Stéphanie Bustamante z Dominikany, Dannia Guevara Morfín z Gwatemali, Ainara de Santamaría z Hiszpanii, Sudawan Kumdee z Irlandii, Adeline Minatoya z Japonii, Génesis Andrea Quintero Pérez z Kolumbii, Brenda Castro Madrigal z Kostaryki, Milena Rodríguez z Paragwaju i Belindé Bella Schreuder z Południowej Afryki.

W konkursie Miss Grand International 2019 wzięła także udział przedstawicielka Polski, 20-letnia Patrycja Woźniak. Niestety piękna studentka administracji i II Wicemiss Polonia 2018 nie awansowała do grona dwudziestu półfinalistek.

(Patrycja Woźniak podczas preeliminacji Miss Grand International 2019, fot. Miss Grand International/Facebook)

 

FOT. Miss Grand International/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.