Sukces Krystyny Sokołowskiej! Polka awansowała do TOP 10 konkursu Miss Earth 2019!

W sobotę, 26 października w klubie plażowym Cove Manila w Parañaque na Filipinach odbył się finał wyborów Miss Earth 2019. Zwyciężczynią konkursu została 22-letnia Nellys Pimentel z Portoryko. Sukces odniosła także reprezentantka Polski. 22-letnia Krystyna Sokołowska z Białegostoku uzyskała awans do grona dziesięciu najlepszych kandydatek! Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy od 2013 roku awans naszej reprezentantki w tym międzynarodowym konkursie piękności! 

W sobotę, 26 października w klubie plażowym Cove Manila w Parañaque na Filipinach odbył się finał wyborów Miss Earth 2019. W tegorocznej edycji wzięło udział 85 kandydatek z całego świata. Zwyciężczynią wyborów została 22-letnia Nellys Pimentel z Portoryko. Pozostałe trzy tytuły zdobyły Emanii Davis z USA (Miss Earth Air), Klára Vavrušková z Czech (Miss Earth Water) i Alisa Manenok z Białorusi (Miss Earth Fire).

(od lewej: Alisa Manenok z Białorusi, Nellys Pimentel z Portoryko, Emanii Davis z USA i Klára Vavruškova z Czech, fot. Miss Earth/Facebook)

 

(Miss Earth Poland 2019, fot. Wojciech Buczyñski)

Wśród pretendentek do korony znalazła się również reprezentantka Polski, 22-letnia Krystyna Sokołowska z Białegostoku. Miss Earth Poland 2019 mierzy 178 cm wzrostu, pochodzi z miejscowości Ciasne, ale mieszka w Białymstoku.

Krystyna jest studentką ekonomii oraz wychowania fizycznego. Uprawia gimnastykę artystyczną i jest trenerką tej dyscypliny. Gra na fortepianie. Ma na swoim koncie tytuł II Wicemiss Podlasia Nastolatek 2013 oraz udział w konkursie Miss Podlasia 2017.

 

Podczas konkursu Miss Earth 2019 na Filipinach, piękna Polka brała udział w wielu aktywnościach. Uczestniczyła w seminarium środowiskowym w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych, spędziła dzień z żołnierzami filipińskiej marynarki wojennej, sił powietrznych i armii. Kilkukrotnie sadziła drzewa, m.in. palmę kokosową.

(Krystyna Sokołowska podczas sadzenia drzewa, fot. Krystyna Sokołowska/Instagram)

Odwiedziła dzielnicę domów postawionych na wodzie, sadziła sztuczną rafę koralową i karmiła zebry!

(Krystyna Sokołowska karmi zebrę, fot. Krystyna Sokołowska/Instagram)

Spędziła także trochę czasu z dziećmi, które bardzo kocha – odwiedziła podopiecznych szpitala dziecięcego Child Haus i sierocinca Nayon ng Kabataan.

Polka została zauważona przez jurorów jeszcze przed wielkim finałem. Wygrała konkurs kostiumów kąpielowych, który odbył się we wtorek, 8 października na farmie DV Boer Farm w Batangas. W swojej grupie pokonała aż 27 konkurentek z Amerykańskich Wysp Dziewiczych, Argentyny, Armenii, Australii, Boliwii, Czarnogóry, Danii, Dominikany, Hiszpanii, Holandii, Hondurasu, Kanady, Kazachstanu, Korei, Malezji, Mongolii, Nepalu, Niemiec, Nigerii, Południowej Afryki, Rosji, Sierra Leone, Singapuru, Sudanu Południowego, Tajlandii, Wenezueli i Węgier.

(od lewej: Nigeria, Polska, Holandia po ogłoszeniu wyników konkursu kostiumów kąpielowych, fot. Miss Earth/Facebook)

Podczas finału Krystyna Sokołowska zaprezentowała się w stroju narodowym, kostiumie kąpielowym i przepięknej błękitnej sukni wieczorowej.

Warto wspomnieć, że awans Krystyny Sokołowskiej do TOP 10 jest pierwszym od sześciu lat sukcesem Polski w konkursie Miss Earth! W 2013 roku do TOP 8 awansowała Aleksandra Szczęsna – II Wicemiss Polonia 2012. Największy sukces odniosły do tej pory Katarzyna Borowicz w 2005 (3. miejsce – Miss Earth Water) oraz Marta Matyjasik w 2003 (4. miejsce – Miss Earth Fire).

 

FOT. Krystyna Sokołowska/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.