Andrea Toscano zajęła drugie miejsce w konkursie Miss International 2019!

We wtorek, 12 listopada w Tokyo Dome City Hall w Japonii odbył się finał wyborów Miss International 2019! W konkursie wzięły udział 83 kandydatki. Wygrała 25-letnia Sireethorn Leearamwat z Tajlandii. Andrea Toscano z Meksyku zajęła wysokie drugie miejsce i zdobyła tytuł I Wicemiss International 2019! Jest to pierwszy tak duży sukces Meksykanki od zwycięstwa Anygabrieli Espinozy w 2009 r. 

Wielki finał wyborów Miss International 2019 zakończył się koronacją nowej miss. W tym roku tytuł i koronę zdobyła 25-letnia Sireethorn Leearamwat z Tajlandii. Miss International 2019 pochodzi z Bangkoku, mierzy 175 cm wzrostu i pracuje jako specjalista ds. immunoterapii lekowej. Jest laureatką konkursu Miss Tajlandii 2019 i pierwszą Tajką, która wygrała wybory Miss International.

(Andrea Toscano – oficjalne zdjęcie, fot. Miss International/Facebook)

Tuż za nią, na wysokim drugim miejscu uplasowała się reprezentantka Meksyku – Andrea Toscano! I Wicemiss International 2019 ma 20 lat i mierzy 175 cm wzrostu. Pochodzi z miasta Manzanillo w stanie Colima. Jest absolwentką studiów na kierunku odżywianie oraz programowanie neurolingwistyczne. Pracuje jako modelka. Jest także influencerką.

Zgrupowanie Miss International 2019 wystartowało w ostatni weekend października i trwało dwa tygodnie. W tym czasie Andrea Toscano jako reprezentantka Meksyku odwiedziła miasta Niigata i Kaga, zwiedziła Świątynię Buddyjską Banna-ji oraz farmę kokosową, winiarnię i park kwiatowy w mieście Ashikaga!

Piękna Meksykanka nauczyła się także przygotowywać deser parfait i malować za pomocą farbowanych  rąk (akikozome). Pozowała w kimono i jadła tradycyjne japońskie potrawy…

(Andrea Toscano w tradycyjnym kimono, fot. Andrea Toscano/Instagram)

Wysłuchała wykładu profesora Nakasuka i pani Naoko Yamazi o kosmosie i satelitach, spędziła relaksujący dzień na spa i masażu w WASPA oraz odbyła technologiczną podróż do przyszłości w centrum Panasonica!

(Andrea Toscano w centrum technologicznym Panasonic, fot. Andrea Toscano/Instagram)

Podczas finału, który odbył się we wtorek, 12 listopada w Tokyo Dome City Hall w Japonii, Andrea zaprezentowała się w stroju narodowym, sukni wieczorowej i kostiumie kąpielowym. Wygłosiła także przygotowaną przez siebie wypowiedź!

(Andrea Toscano podczas finału Miss International 2019, fot. Andrea Toscano/Facebook)

Warto pamiętać, że Andrea została ogłoszona meksykańską reprezentantką w Miss International 2019 podczas konferencji zorganizowanej w piątek, 17 maja br. w stanie Colima. Wtedy też przyznano jej tytuł i koronę Mexicana Internaciónal 2019 (Miss International México 2019)!

 (Koronacja Andrei Toscano na Miss Mexico International 2019, fot. Secretaría de Turismo Colima/Facebook)

Wcześniej Andrea Toscano wygrała kilkutygodniowe reality show Mexicana Universal 2018 – meksykańskie eliminacje do wyborów Miss Universe 2018 i w grudniu ub.r. znalazła się wśród kandydatek walczących o ten prestiżowy, międzynarodowy tytuł! Niestety, nie udało się awansować do grona półfinałowej dwudziestki.

(Andrea Toscano podczas preeliminacji Miss Universe 2018, fot. Mexicana Universal/Facebook)

Należy zauważyć, że 2. miejsce Andrei Toscano w Miss International 2019 jest pierwszym od 2009 roku, tak dużym sukcesem Meksykanki w tym konkursie! Wtedy Anagabriela Espinoza z Meksyku sięgnęła po koronę Miss International 2009! Dwa lata wcześniej, w 2007 roku triumfowała natomiast Priscila Perales. Awans do ścisłej piątki uzyskały także Martha Merino Ponce de León (3. miejsce w 1986 roku), Rosa Isela Fuentes Chávez (3. miejsce w 1987 roku) i Lilia Nájera (5. miejsce w 1991 roku).

 

FOT. Andrea Toscano/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.