Tytuł Miss International 2019 dla Sireethorn Leearamwat z Tajlandii!

25-letnia Sireethorn Leearamwat z Tajlandii wygrała wybory Miss International 2019! Finał tegorocznej edycji odbył się we wtorek, 12 listopada w Tokyo Dome City Hall w Japonii. Wzięły w nim udział 83 kandydatki. Tytuł I Wicemiss International 2019 zdobyła 20-letnia Andrea Toscano z Meksyku! Miejsca w TOP 5 zajęły także Evelyn Namatovu Karonde z Ugandy, Alejandra Vengoechea z Kolumbii i Harriotte Lane z Wielkiej Brytanii! Reprezentantka Polski, Karina Szczepanek nie awansowała do półfinałowej piętnastki. 

Konkurs Miss International 2019 wystartował w ostatni weekend października. Podczas trwającego ponad dwa tygodnie zgrupowania, kandydatki odwiedziły miasto Jokohama, wyspę Odaiba – centrum technologiczne i rozrywkowe, Muzeum Sztuki Drzewek Bonsai Omiya w Saitama czy prestiżową szkołę Ikenobo, w której prowadzone są zajęcia ikebany – japońskiej sztuki układania kwiatów. Uczestniczki wzięły udział w evencie „Piękno i gastronomia”, ceremonii parzenia herbaty w szkole Enshuryu w Shinjuku oraz Międzynarodowym Forum Kobiet Przedsiębiorców!

W czasie konkursu pretendentki do korony kilkukrotnie wystąpiły przed publicznością. W poniedziałek, 28 października odbyła się konferencja prasowa, a dzień później, 29 października – konkurs kostiumów narodowych. Natomiast wielki finał wyborów Miss International 2019 odbył się we wtorek, 12 listopada w Tokyo Dome City Hall w Japonii. Tym razem uczestniczki zaprezentowały się w strojach narodowych, sukniach wieczorowych i kostiumach kąpielowych. Po prezentacjach ogłoszono TOP 15 i TOP 8.

Zwyciężczynią wyborów Miss International 2019 została 25-letnia Sireethorn Leearamwat z Tajlandii! Nowa miss mierzy 175 cm wzrostu. Pochodzi z Bangkoku. Jest absolwentką marketingu farmacyjnego. Pracuje jako specjalista ds. immunoterapii lekowej.

(Sireethorn Leearamwat podczas finału Miss International 2019, fot. MCY Magazine/Instagram)

W czwartek, 26 września Sireethorn wygrała finał Miss Tajlandii 2019. Teraz stała się pierwszą Tajką, która wygrała wybory Miss International!

(Koronacja zwyciężczyni Miss International 2019, fot. Eka Maha Putra/Instagram)

(Sireethorn Leearamwat jako Miss International 2019, fot. Miss International/Facebook)

Tytuł I Wicemiss International 2019 przypadł w udziale 20-letniej Meksykance, Andrei Toscano! Andrea to modelka i influencerka z Manzanillo. Jest laureatką konkursu Mexicana Universal 2018 i uczestniczką wyborów Miss Universe 2018.

(Andrea Toscano jako I Wicemiss International 2019, fot. Andrea Toscano/Facebook)

II Wicemiss International 2019 została 23-letnia Evelyn Namatovu Karonde z Ugandy, III Wicemiss International 2019 została 21-letnia Alejandra Vengoechea z Kolumbii, a IV Wicemiss International 2019 została 18-letnia Harriotte Lane z Wielkiej Brytanii.

(od lewej: Alejandra Vengoechea, Andrea Toscano, Sireethorn Leearamwat, Evelyn Namatovu Karonde i Harriotte Lane, fot. Miss International/Facebook)

Finałową ósemkę uzupełniły 25-letnia Bea Patricia Magtanong z Filipin, 23-letnia Jolene Marie Rotinsulu z Indonezji i 19-letnia Nguyễn Tường San z Wietnamu, a w TOP 15 znalazły się również Maria Perviy z Białorusi, Jutta Kyllönen z Finlandii, Elize Joanne de Hong z Holandii, Kaye Cheung z Hong Kongu, Ivana Carolina Irizarry z Portoryko, Pawani Vithanage ze Sri Lanki i Melissa Jiménez z Wenezueli.

Wśród kandydatek do korony Miss International 2019 była także reprezentantka Polski – 24-letnia Karina Szczepanek z Siemiatycz. Niestety, studentka zarządzania biznesem, kosmetyczka i I Wicemiss Polski 2018 nie awansowała do półfinałowej piętnastki.

(Karina Szczepanek podczas konkursu Miss International 2019, fot. Karina Szczepanek, Miss Polski/Instagram)

 

FOT. MCY Magazine/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.