Toni-Ann Singh z Jamajki nową Miss Świata!

23-letnia Toni-Ann Singh z Jamajki wywalczyła koronę najpiękniejszej kobiety świata podczas sobotniej gali wyborów Miss World 2019! Piękna studentka z Florydy pokonała aż 110 rywalek z całego globu, w tym przedstawicielkę Francji – 20-letnią Ophély Mézino (I Wicemiss) oraz Indii – 21-letnią Suman Rao (II Wicemiss). Awans do finałowej piątki konkursu zapewniły sobie przedstawicielki Brazylii i Nigerii. Sukces odniosły też 20-letnia Ashley Alvídrez z Meksyku, która awansowała do TOP 12 oraz 20-letnia Milena Sadowska z Polski, która znalazła się w TOP 40 konkursu!

Finał Miss World 2019 odbył się w sobotę, 14 grudnia w centrum wystawienniczo-konferencyjnym ExCel London w Londynie. Brytyjska stolica była gospodarzem konkursu już po raz czterdziesty piąty (wcześniejsze edycje: 1951-1988, 1990, 1999-2000, 2002, 2011 i 2014). Zgrupowanie przedfinałowe ruszyło w drugiej połowie listopada. Wzięło w nim udział 111 kandydatek, które uczestniczyły w różnego typu eventach, a także rywalizowały w mini konkursach o bezpośredni awans do TOP 40.

Podczas wielkiego finału pretendentki do tytułu Miss World 2019 wystąpiły na scenie w strojach narodowych (podczas pokazu Tańce Świata – Dances of the World), sukniach wieczorowych oraz srebrnych kombinezonach.

(Kandydatki Miss World 2019 w strojach narodowych, fot. AFP/East News)

(Kandydatki Miss World 2019 w kombinezonach, fot. Getty Images)

Do TOP 40 zakwalifikowały się zwyciężczynie mini konkursów i konkurencji Head-to-Head (wyłonione w trakcie zgrupowania) oraz dziewczęta wybrane przez jurorów. W tym roku w gronie sędziowskim znaleźli się m.in. Wilnelia Merced Forsyth (Miss World 1975), Ksenia Sukhinova (Miss World 2008), Julia Morley (Prezydent Organizacji Miss World), Carina Tyrrell (Miss Anglii 2014) i Kamal Ibrahim (Mister World 2010).

Z TOP 40 sędziowie wyłonili TOP 12 i TOP 5, w którym znalazły się najlepsze kandydatki z każdego kontynentu (po jednej z Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii, Europy oraz Karaibów). Spośród nich wybrana została najpiękniejsza kobieta świata. Została nią 23-letnia Toni-Ann Singh z Jamajki.

(Toni-Ann Singh jako Miss World 2019, fot. AFP/East News)

Toni-Ann Singh mierzy 167 cm wzrostu. Urodziła się w Morant Bay na Jamajce, ale od ponad czternastu lat mieszka na Florydzie. Studiuje nauki kobiece i psychologię. Uwielbia śpiewać, gotować, kręcić vloga i pracować jako wolontariusz. Pracowała m.in. jako prezes stowarzyszenia studentów z Karaibów.

Toni-Ann Singh chce walczyć z upodmiotowieniem kobiet. Jest także zagorzałą zwolenniczką poszerzania świadomości na temat zdrowia psychicznego.

(Toni-Ann Singh podczas finału Miss World 2019, fot. Getty Images, Just Jared)

We wrześniu br. Toni-Ann Singh wzięła udział w wyborach Miss Jamajki 2019. Wygrała konkurs i została ogłoszona reprezentantką kraju w Miss World 2019! W trakcie międzynarodowych wyborów nie tylko zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata! Wygrała także mini konkurs Miss World Talent i znalazła się w gronie czterdziestu półfinalistek mini konkursu Top Model!

Warto wiedzieć, że Toni-Ann Singh jest czwartą przedstawicielką Jamajki, której udało się wygrać wybory Miss Świata. Wcześniej koronę zdobyły Carole Joan Crawford (Miss World 1963), Cindy Breakspeare (Miss World 1976) i Lisa Hanna (Miss World 1993).

(Toni-Ann Singh – Miss World 2019, fot. Just Jared)

Tytuł I Wicemiss World 2019 zdobyła 20-letnia Ophély Mézino z Francji. Studentka chemii mierzy 173 cm wzrostu i mieszka w Morne-à-l’Eau na Gwadelupie. Bardzo dobrze zna język migowy, a w przyszłości chciałaby założyć firmę zajmującą się tłumaczeniami tego języka. Ophély interesuje się historią i biologią. Lubi sport i jazdę konną.

(Ophély Mézino – I Wicemiss World 2019, fot. AFP/Daniel Leal-Olivas)

Tytuł II Wicemiss World 2019 przypadł w udziale 21-letniej Suman Rao z Indii. Modelka i studentka księgowości pochodzi z  miasta Udajpur, ale mieszka w Mumbaju. Mierzy 177 cm wzrostu. Mówi w trzech językach, kocha taniec.

(Suman Rao – II Wicemiss World 2019, fot. AFP/East News, India Times)

W TOP 5 uplasowały się jeszcze 19-letnia Elís Coelho – modelka i influencerka z Brazylii oraz 21-letnia Nyekachi Douglas – studentka zdrowia publicznego z Nigerii.

(od lewej: Toni-Ann Singh, Suman Rao, Elís Coelho, Ophély Mézino i Nyekachi Douglas, fot. AFP/East News)

TOP 12 uzupełniły ponadto 24-letnia Michelle Daniela Dee z Filipin, 18-letnia Maria Nyamai Wavinya z Kenii, 20-letnia Ashley Alvídrez z Meksyku, 23-letnia Anushka Shrestha z Nepalu, 20-letnia Alina Sanko z Rosji, 19-letnia Lương Thùy Linh z Wietnamu i 26-letnia Tajiya Eikura Sahay z Wysp Cooka.

Ashley Alvídrez mierzy 175 cm wzrostu i podchodzi Ciudad Juárez. Urodziła się natomiast w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych.  Jest studentką administracji biznesowej i profesjonalną modelką. Jej wielką pasją jest sport, zwłaszcza lekkoatletyka, koszykówka, siatkówka i jazda konna. Jest laureatką konkursu Miss México 2019.

Bezpośredni awans do TOP 40 Ashley Alvídrez uzyskała dzięki zwycięstwu w konkurencji Head-to-Head. Do TOP 12 zakwalifikowała się dzięki głosom jurorów. Oprócz tego odniosła także mniejsze sukcesy – zajęła 2. miejsce w mini konkursie Multimedia oraz znalazła się w TOP 40 mini konkursu Top Model!

(Ashley Alvídrez podczas finału Miss World 2019, fot. AFP/East News)

Awans do TOP 40 wyborów Miss World 2019 uzyskały: Bhasha Mukherjee z Anglii, Taqiyyah Francis z Antigui i Barbudy, Sarah Marschke z Australii, Rikkiya Brathwaite z Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Peishan Li z Chin, Natasja Kunde  Danii, Joylyn Anita Conway z Gujany, María del Mar Aguilera Zuheros z Hiszpanii, Lila Lam z Hong Kongu, Princess Mikhaelia Megonondo z Indonezji,  Alexis Sue Yin z Malezji, Elizaveta Kuznitova z Mołdawii, Tsevelmaa Mandakh z Mongolii, Lucy Brock z Nowej Zelandii, Araceli Bobadilla z Paragwaju, Milena Sadowska z Polski, Sasha-Lee Olivier z Południowej Afryki, Inês Brusselmans z Portugalii, Daniella Rodríguez z Portoryko, Emmy Cuvelier ze Stanów Zjednoczonych, Keryn Matthew ze Szkocji, Narintorn Chadapattarawalrachoat z Tajlandii, Tya Janè La Shon Ramey z Trynidadu i Tobago, Sabrine Mansour z Tunezji, Oliver Nakakande z Ugandy, Marharyta Pasha z Ukrainy,  Isabella Rodríguez z Wenezuelii i Gabriella Jukes z Walii.

Milena Sadowska to zwyciężczyni konkursu Miss Polonia 2018. Piękna Polka pochodzi z Babic w województwie małopolskim. Mierzy 175 cm wzrostu i jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Interesuje się modą, jazdą konną, jazdą na rowerze i rolkach.

Awans do TOP 40 tegorocznych wyborów Miss World to nie jedyny sukces na koncie Mileny Sadowskiej. Podczas zgrupowania w Londynie uzyskała także awans do TOP 40 mini konkursu Top Model!

(Milena Sadowska – Miss World Poland 2019, fot. Miss Polonia)

 

FOT. Miss World

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.