Milena Sadowska w TOP 40 konkursu Miss World 2019!

W sobotę, 14 grudnia w centrum wystawienniczo-konferencyjnym ExCel London w Londynie odbył się finał wyborów Miss World 2019. Wzięła w nim udział 20-letnia Milena Sadowska, Miss Polonia 2018, która uzyskała awans do TOP 40 i znalazła się w gronie czterdziestu najpiękniejszych kobiet świata! Oprócz tego reprezentantka Polski znalazła się w gronie czterdziestu półfinalistek mini konkursu Miss World Top Model. To ogromny sukces naszej przedstawicielki! Gratulacje!

Milena Sadowska ma 20 lat i mierzy 175 cm wzrostu. Urodziła się w Oświęcimiu. Pochodzi z Babic w województwie małopolskim. Jest studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz modelką. Jej hobby to m.in. moda, jazda konna, jazda na rowerze i rolkach. W listopadzie 2018 roku wygrała jubileuszową, 40.edycję wyborów Miss Polonia.

(Milena Sadowska po finale Miss World 2019, fot. Miss Polonia)

W sierpniu br. Milena Sadowska jako Miss Polonia 2018 pojechała do Ghany, gdzie wraz z Omeną Mensah wzięła udział w projekcie charytatywnym. Odwiedziła ośrodek Don Bosco, który zapewnia pożywienie, noclegi oraz edukację dzieciom z Ghany, odrzuconym i sprzedawanym przez rodziców, a w październiku br. wraz z Vanessą Ponce de León (Miss World 2018) wzięła udział w sesji zdjęciowej reklamującej akcję „Każda koszula pomaga”, z której dochód przekazano na budowę szkoły dla dzieci ulicy z Ghany!

(Vanessa Ponce de León i Milena Sadowska, fot. Miss Polonia)

Milena Sadowska i Vanessa Ponce de León były także gośćmi wielkiego balu charytatywnego „Piękna z przesłaniem” organizowanego przez Biuro Miss Polonia, Omenaa Foundation oraz Hotel Narvil Conference & SPA w Serocku k. Warszawy.

Podczas odbywającego się w Londynie finału Miss World 2019, Milena Sadowska zaprezentowała się na scenie w pięknej czerwonej sukni duetu Brzozowski&Paprocki, a także w stroju narodowym i srebrnym kombinezonie.

W gronie czterdziestu ćwierćfinalistek Miss World 2019, Milena Sadowska znalazła się dzięki głosom panelu sędziowskiego, w którym znaleźli się m.in. Wilnelia Merced Forsyth (Miss World 1975), Ksenia Sukhinova (Miss World 2008), Julia Morley (Prezydent Organizacji Miss World), Carina Tyrrell (Miss Anglii 2014) i Kamal Ibrahim (Mister World 2010).

Ale to nie wszystko! Miss World Poland 2019 przeszła rundę eliminacyjną do Miss World Top Model i znalazła się w gronie czterdziestu półfinalistek tego mini konkursu! Dzięki temu sukcesowi wzięła udział w pokazie mody sukni Zandry Rhodes w londyńskim Muzeum Mody i Włókiennictwa.

(od lewej: Karolina Bielawska – Miss Polonia’19, Toni-Ann Singh – Miss World’19 i Milena Sadowska – Miss Polonia’18, fot. Miss Polonia)

Awans Mileny Sadowskiej w Miss World 2019 to pierwszy od dwóch lat sukces Polski w tym konkursie. W 2017 roku awans do TOP 40 uzyskała Magdalena Bieńkowska.

 

FOT. Miss Polonia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.