Regina Peredo z Meksyku wygrała wybory Reina Hispanoamericana 2019!

W sobotę, 8 lutego na terenie targowym Salón Sirionó de la Fexpocruz w boliwijskim mieście Santa Cruz odbył się finał wyborów Reina Hispanoamericana 2019. Korona i tytuł najpiękniejszej kobiety promującej dziedzictwo, język i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych trafiły do 22-letniej Reginy Peredo z Meksyku! Piękna Meksykanka pokonała dwadzieścia osiem konkurentek, w tym przedstawicielki Brazylii, Kolumbii, Portoryko, Paragwaju, Wenezueli, Filipin, Hiszpanii, Dominikany, Haiti i Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczna edycja wyborów Reina Hispanoamericana bez wątpienia należy do wyjątkowych. Po raz pierwszy kandydatki zjechały do Boliwii pod koniec października ub.r. Miały wziąć udział w finale zaplanowanym na sobotę, 9 listopada. Niestety w związku z powyborczymi zamieszkami politycznymi konkurs został wstrzymany, a dziewczęta musiały wrócić do swoich krajów! Gdy sytuacja się uspokoiła organizatorzy poinformowali o nowej dacie wyborów.

Ostatecznie konkurs Reina Hispanoamericana 2019 wystartował pod koniec stycznia b.r. Do Santa Cruz zjechało dwadzieścia dziewięć kandydatek z krajów Ameryki Północnej i Południowej, Karaibów, Europy i Azji. W czasie zgrupowania kandydatki odwiedziły centrum medyczne, klinikę dentystyczną i SPA, wzięły udział w sesjach zdjęciowych promujących karnawał Boulevard, zaprezentowały się podczas oficjalnej prezentacji w hotelu Yotau oraz podczas karnawału Boulevard, rywalizowały ze sobą w mini konkursie Miss Sportu, zwiedziły miasto Chuquisaca, gdzie wzięły udział w pokazach i konkursie strojów narodowych i odwiedziły miasto Nueva Santa Cruz.

W środę, 5 lutego odbyła się Gala Piękna, podczas której organizatorzy i sponsorzy przyznali kandydatkom tytuły specjalne. Natomiast wielki finał konkursu Reina Hispanoamericana odbył się w sobotę, 8 lutego na terenie targowym Salón Sirionó de la Fexpocruz. Pretendentki do korony zaprezentowały się na scenie w pięknych białych sukienkach, białych strojach kąpielowych, strojach narodowych i sukniach wieczorowych. W każdym pokazie towarzyszyła im ubiegłoroczna laureatka konkursu – Nariman Battikha z Wenezueli.

Wyboru najpiękniejszej kobiety promującej dziedzictwo, język i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych dokonał panel sędziowski, w którym znaleźli się m.in. Bruno Kettels – Mister Boliwii 2009 i Mister International 2009 oraz Olivia Pinheiro – Miss Boliwii 2010,  I Wicemiss Reina Hispanoamericana 2010 i uczestniczka Miss Universe 2011.

(Reina Hispanoamericana 2019/2020, fot. Sergio Chuquimia)

Tytuł Reina Hispanoamericana 2019 otrzymała 22-letnia Regina Peredo z Meksyku! Regina Peredo Gutiérrez mierzy 173 cm wzrostu i podchodzi z miasta Puebla. Jest studentką marketingu oraz modelką. Udziela się społecznie i charytatywnie. Jest członkinią stowarzyszenia UPEC, które skupia się na problemie upodmiotowienia kobiet oraz propagowaniu prawidłowego żywienia i rozwoju człowieka. W przyszłości chciałaby otworzyć własną agencję marketingową, która wspierałaby meksykańskich przedsiębiorców.

Regina jest znana w świecie meksykańskich konkursów piękności. W październiku 2018 roku wygrała stanowe wybory Mexicana Universal Puebla, a w czerwcu ub.r. podczas wielkiego finału Mexicana Universal 2019 zdobyła tytuł i koronę Mexicana Hispanoamericana 2019!

(Aranza Molina dokonuje koronacji Reginy Peredo na Mexicana Hispanoamericana, fot. Miss Mexico News/Instagram)

Korona Reina Hispanoamericana 2019 to nie jedyne wyróżnienie, z którym Regina opuściła Boliwię! Piękna Meksykanka została finalistką konkursu na „Najpiękniejsze Włosy”. Była także finalistką konkursu na „Najpiękniejszą Twarz” i finalistką konkursu „Dziewczyna Amaszonas” (nagroda przyznawana przez linie lotnicze Amaszonas).

(Regina Peredo w kostiumie kąpielowym i sukience, fot. Regina Peredo/Instagram, Reina Hispanoamericana/Facebook)

Tytuł Virreina Hispanoamericana 2019 równoznaczny z tytułem głównej wicemiss otrzymała 28-letnia Gabrielle Vilela de Souza z Brazylii. Gabrielle jest znana fanom konkursów piękności. Brała udział w wyborach Miss World 2017 (TOP 40) i Miss Grand International 2018 (TOP 20).

(Gabrielle Vilela de Souza – Virreina Hispanoamericana 2019, fot. Reina Hispanoamericana/Facebook, Gabrielle Vilela/Instagram)

Dalsze miejsca w konkursie zajęły 24-letnia Laura Juliana Claro z Kolumbii (3. miejsce), 23-letnia Yuanilie Alvarado z Portoryko (4. miejsce), 26-letnia Ketlin Lottermann z Paragwaju (5. miejsce), 23-letnia Liz Valeria Badell z Wenezueli (6. miejsce), 21-letnia Maria Katrina Llegado z Filipin (7. miejsce), 25-letnia Ainara Cardaño z Hiszpanii (8. miejsce), 21-letnia Franchesca Ástier z Dominikany (9. miejsce), 24-letnia Cassandra Chéry z Haiti (10. miejsce) i 19-letnia Monserrat Báez z USA (11. miejsce).

Warto wiedzieć, że Regina Peredo nazywana jest za pierwszą Meksykanką, która wygrała konkurs Reina Hispanoamericana. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę pierwszą Meksykanką, która triumfowała w tym konkursie jest Laura Elena Zúñiga Huizar, która dwa miesiące po wygranej została pozbawiona tytułu, po tym jak wyszły na jaw jej powiązania z meksykańską grupą przestępczą.

 

FOT. Reina Hispanoamericana/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.