Konkurs Mexicana Universal 2020 odbędzie się na przełomie września i października!

We wtorek, 18 marca podczas transmisji online w mediach społecznościowych Lupita Jones ogłosiła, że tegoroczna edycja konkursu Mexicana Universal odbędzie się na przełomie września i października. W konkursie wezmą udział trzydzieści dwie kandydatki, a jurorzy wyłonią reprezentantki kraju na wybory Miss Universe, Miss International, Reina Hispanoamericana i Miss Charm International. 

W tym roku odbędzie się 3. edycja wyborów Mexicana Universal. Wszystko wskazywało na to, że konkurs obędzie się jak dotychczas w czerwcu, jednak obecna sytuacja z jaką zmaga się cały świat zweryfikowała te plany. We wtorek, 18 marca Lupita Jones poinformowała w mediach społecznościowych, że tegoroczna edycja wyborów została przełożona na wrzesień i październik.

W związku z przesunięciem konkursu na późniejszy termin obowiązek przygotowania kandydatek spoczywać będzie na organizatorach regionalnych. Co więcej, Lupita Jones zaznaczyła, że przy wyborze najpiękniejszej Meksykanki liczyć się będzie przede wszystkim najlepsze przygotowanie i znajomość języka angielskiego (dziewczęta, które nie będą znały języka angielskiego będą automatycznie pozbawiane szansy na zdobycie tytułów Miss Universe Mexico i Miss International Mexico).

Po raz pierwszy w historii reality show zrezygnowano z cotygodniowych eliminacji, co oznacza, że do finału zakwalifikują się wszystkie uczestniczki! Będzie to trzydzieści miss stanowych (wybranych w konkursach stanowych) oraz dwie wyznaczone przez organizatora krajowego.

Nie znane jest jeszcze miasto, które będzie gospodarzem wyborów Mexicana Universal 2020 ani stacja telewizyjna, która wyemituje wybory. Wiadomo także, że zmieni się skład jurorski, który wybierać będzie najpiękniejsze Meksykanki.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji wyborów Mexicana Universal wybrane zostaną reprezentantki Meksyku na międzynarodowe wybory Miss Universe 2020, Reina Hispanoamericana 2020, Miss International 2021 i Miss Charm International 2021.

 

FOT. Youtube

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.