„Myślę, że prawdziwe piękno tkwi w środku” – wywiad z Paulem Luzineau – Manhuntem International 2019/2020.

Paul Luzineau to holenderski model, który w lutym br. wygrał jubileuszową, 20. edycję wyborów Manhunt International. W wywiadzie dla Imperium Miss – Empire of Miss laureat najstarszego konkursu piękności dla mężczyzn opowiada o odczuciach towarzyszących mu podczas finału, powrocie do Niderlandów, a także zdradza jaki jest jego sekret na zwycięstwo i jakie ma plany na dalsze panowanie. Zapraszam do lektury! 

1.) Na wstępie gratuluję Ci ogromnego sukcesu! Jesteś najprzystojniejszym mężczyzną świata! Jak się czujesz z tym tytułem?

Dziękuję! Wygrać tytuł Manhunt International to niesamowite uczucie, czasami wciąż nie mogę uwierzyć w to, że zdobyłem ten niesamowity tytuł.

2.) Jesteś pierwszym Holendrem, który wygrał konkurs Manhunt International. Domyślam się, że Twój powrót do kraju wywołał niemałe poruszenie. Opowiesz, jak przyjęli Cię Twoi rodacy?

Kiedy lądowałem było trochę poruszenia. Gdy wylądowałem pomyślałem sobie, że cała moja rodzina i moi przyjaciele są w pracy. To była wielka niespodzianka, gdy zobaczyłem ich na lotnisku. Były także dwa duże programy telewizyjne, które chciały zrobić ze mną wywiady. To było bardzo miłe powitanie!

(Paul Luzineau po powrocie do Niderlandów, fot. Manhunt International/Facebook)

3.) Jako najprzystojniejszy mężczyzna w Niderlandach chciałeś wpływać na wzrost pewności siebie wśród holenderskiej młodzieży. Czy i jak udało Ci się zrealizować plany? Jak myślisz, w jaki sposób możesz wykorzystać zdobyte tytuły, aby pomagać innym, zwłaszcza teraz, gdy jesteś najprzystojniejszym mężczyzną świata?

Tak, to dobre pytanie. To, co chcę osiągnąć, to pokazać, że jeśli ciężko pracujesz nad czymś, możesz to zrobić! Myślę, że prawdziwe piękno tkwi w środku, więc jeśli odzwierciedlasz swoje wewnętrzne piękno, żyjesz z większą pewnością siebie. Mam nadzieję, że uświadomię to młodzieży.

4.) Jaki jest Twój sekret na bycie Manhuntem?

Mój sekret na bycie Manhuntem brzmi: zawsze pozostań sobą i traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Pozostań także sprawny fizycznie i mentalnie.

(od lewej: Vicent Llorach – Manhunt International 2018 oraz Paul Luzineau – Manhunt International 2019/2020, fot. Manhunt Netherlands/Facebook)

5.) Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić jakie aktywności związane z pełnieniem obowiązków Manhunta czekają Cię w najbliższym czasie?

Kiedy skończy się pandemia Covid-19 wrócę na Filipiny i będę pracował tam jako model. A kiedy będzie można już latać, mam nadzieję odwiedzić wiele krajów i wziąć udział w krajowych finałach Manhunt.

6.) Nie zapytałem Cię jeszcze o przebieg wyborów Manhunt International, w których brałeś udział! Jak wspominasz zgrupowanie i finał?

Cały tydzień Manhunt International był niesamowity! Zgrupowanie było bardzo miłe, wszyscy chłopacy byli mili wobec siebie. Nie miałem odczucia, że ​​to konkurs, to było raczej jak spotkanie z nowymi przyjaciółmi. Ostatnia noc była, w moich oczach, najpiękniejszą nocą całego tygodnia. Wszyscy chłopcy byli podekscytowani i trochę bardziej zdenerwowani niż pozostali. Ale za kulisami panowała bardzo miła atmosfera. Sam finał był bardzo fajny, ale w końcu musieliśmy dojść do momentu ogłoszenia TOP 16. W tym momencie byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ byłem ostatnim, który został wyczytany na scenie. Przez cały finał miałem dobre przeczucie, ale nie spodziewałem się wygranej. A kiedy Rosko Dickinson ogłosił mnie zwycięzcą byłem bardzo szczęśliwy! Nie mogłem w to uwierzyć! Nie mogę wyrazić, jak szczęśliwy byłem i wciąż jestem z tego, że wygrałem.

(Paul Luzineau podczas finału Manhunt International, fot. Manhunt International/Facebook)

7.) Wiem, że nie mogłeś doczekać się wyjazdu na Filipiny.. Czy w ciągu tak intensywnego tygodnia udało Ci się zwiedzić to miejsce, skosztować filipińskiej kuchni? Jak w ogóle oceniasz ten kraj?

Przez tydzień trwania konkursu Manhunt International nie mieliśmy dużo czasu, aby zobaczyć kulturę Filipin i spróbować filipińskiej kuchni. Na szczęście byłem tam tydzień wcześniej niż pozostali zawodnicy, więc mogłem zobaczyć trochę Manili i bardzo mi się podobała!

(Paul Luzineau podczas wizyty w Manili, fot. Paul Luzineau/Instagram, Manhunt International/Facebook)

8.) Jednym z Twoich konkurentów był reprezentant Polski. Jak wspominasz i oceniasz Adriana Michałowskiego?

Adrian jest bardzo miłym facetem. Jak pamiętam, był takim artystą w grupie. Zawsze włączał muzykę podczas aktywności, dlatego mówiłem na niego DJ POLAND.

(Paul Luzineau podczas pokazu mody w Mediolanie, fot. Paul Luzineau/Instagram)

9.) Jeszcze przed udziałem w Manhunt International pracowałeś jako model. Byłeś m.in. w Mediolanie. Czy możesz opowiedzieć moim czytelnikom, jak wygląda taka praca modela na zagranicznym kontrakcie?

Tak, przed moim obecnym zajęciem czyli studiami, pracowałem jako model w Mediolanie i Amsterdamie. Jako model w innym kraju prezentujesz się przed przedstawicielami marek. Jeśli przedstawicielom marki podoba się Twój wygląd, mogą zarezerwować Cię do pracy. Dzięki temu możesz dostać pracę na wybiegu, przy sesjach zdjęciowych lub pracę komercyjną.

Okres, w którym byłem we Włoszech, to był tydzień mody, więc większość zleceń, na które się rezerwowałem dotyczyła wybiegu, ponieważ marka wprowadziła tam nową linię ubrań.

10.) Na zakończenie wywiadu wróćmy jeszcze do Twoich początków w konkursach piękności. W kwietniu ub.r. zostałeś laureatem tytułu De Mooiste Man van Nederland 2019. Jak wspominasz swój udział w konkursie, który umożliwił Ci start w wyborach Manhunt International i jak przygotowywałeś się do Misters of The Netherlands 2019?

W tamtym czasie korzystałem z moich doświadczeń w modelingu, ponieważ wiedziałem trochę, jak chodzić po wybiegu i jak pozować. Poza tym cztery razy w tygodniu chodziłem na siłownię, aby uzyskać lepszą formę.

Czy coś więcej, nie sądzę. Po prostu zaprezentowałem się takim, jaki jestem.

(Paul Luzineau jako zwycięzca De Mooiste Man van Nederland 2019, fot. Misters of the Netherlands/Facebook)

11.) Dziękuję Ci za odpowiedzi na moje pytania. Na zakończenie chciałbym wiedzieć czego ja i moi czytelnicy możemy życzyć Ci na najbliższy rok?

Mam nadzieję, że będę zdrowy w obecnej sytuacji, w której się znajdujemy. Mam również nadzieję, że będę podróżować, kiedy będzie to możliwe i będę mógł wykonywać swoje zadania jako Manhunt International.

12.) Tradycją jest, że mój rozmówca odpowiada także na garść króciutkich pytań z serii ulubione:

 • Ulubiona książka?

Biblia

 • Ulubiony film/serial telewizyjny?

Avengers: Koniec gry

 • Ulubiony aktor/ulubiona aktorka?

Chris Hemsworth.

 • Ulubiona piosenka/utwór?

So Sick – Ne-Yo.

 • Ulubiony zespół/muzyk?

Ne-Yo.

 • Ulubiona potrawa?

Stek z frytkami!

 • Ulubiony kolor?

Niebieski.

 • Ulubione miejsce?

Dom.

 • Ulubiona pora roku?

Lato.

 • Ulubiona rzecz (przedmiot)?

Pierścień Manhunta.

 • Wzór do naśladowania (dlaczego)?

Mój ojciec, jest mężczyzną silnym fizycznie i psychicznie i jest dla mnie wielkim wzorem do naśladowania!

 • Co lubisz, a czego nie lubisz w ludziach?

Lubię ludzi uczciwych, którzy cieszą się życiem, a nie lubię, gdy ludzie kłamią.

 

FOT. Roy Froma Fotografie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.