Finał Miss International 2020 w październiku w Jokohamie!

W tym roku przypada jubileuszowa, 60. edycja wyborów Miss International. Tegoroczny konkurs odbędzie się w październiku w japońskim mieście Jokohama! Finał zaplanowany jest na czwartek, 29 października. Organizatorzy postanowili jednak zabezpieczyć się w związku z pandemią koronawirusa, dlatego ogłosili dodatkową, alternatywną datę wyborów – w wypadku dalszego trwania pandemii finał miałby odbyć się w środę, 2 grudnia. 

Krajowi licencjobiorcy otrzymali od organizatorów konkursu Miss International informację zawierającą oficjalną datę oraz datę alternatywną (w przypadku, gdy konkursu nie będzie można zorganizować w oficjalnym terminie). Zgodnie z decyzją organizatorów Miss International Pageant, zgrupowanie wyborów Miss International odbędzie się w październiku, a zwyciężczyni jubileuszowej, 60. edycji konkursu wybrana zostanie podczas finału, który odbędzie się w czwartek, 29 października w centrum kongresowo-wystawienniczym Pacifico Yokohama w Jokohamie.

Mając jednak na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną i kryzys związany z pandemią koronawirusa, organizatorzy wyznaczyli również datę alternatywną, która obowiązywać będzie, gdy konkursu nie będzie można zorganizować w pierwotnym terminie. W takim przypadku finał miałby odbyć się w środę, 2 grudnia, a zgrupowanie wystartowałoby najprawdopodobniej w drugiej połowie listopada.

Co ciekawe, już w styczniu Organizacja Miss International poinformowała, że konkurs Miss International 2020 odbędzie się w październiku w Japonii. Zgodnie z decyzją zgrupowanie miało odbyć się  Jokohamie, zaś finał tradycyjnie już w Tokyo Dome City Hall w Tokio. Jak widać plany te uległy zmianie.

Warto wiedzieć, że Jokohama będzie gospodarzem konkursu Miss International już po raz drugi. Wcześniej ten międzynarodowy konkurs odbył się tam w 1984 roku.

 

 

FOT. Wikipedia 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.