Regina Peredo pomysłodawczynią akcji „Yo Te Escucho”. Meksykańskie królowe piękności łączą siły przeciwko przemocy domowej!

Regina Peredo – zwyciężczyni międzynarodowych wyborów Reina Hispanoamericana 2019 postanowiła zwrócić uwagę na problem przemocy domowej w czasie kwarantanny. Do swojej akcji o nazwie „Słyszę Cię” (hiszp. „Yo Te Escucho”) zaangażowała inne meksykańskie i zagraniczne królowe piękności, które podają w sieci numery telefonów, pod który ofiary przemocy mogą zadzwonić i opowiedzieć o gehennie jaką przeżywają!  

Jak informują specjaliści, w czasie kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa znacznie wzrosły problemy przemocy domowej. Niestety, ofiary są zamknięte pod jednym dachem ze swoimi oprawcami i nie mają szansy na obronę. Często, w takich przypadkach jedyną szansą jest dla nich rozmowa z innym człowiekiem, opowiedzenie o koszmarze jaki przeżywają i zwrócenie uwagi na problem.

Regina Peredo to meksykańska modelka, zdobywczyni tytułu Mexicana Hispanoamericana i zwyciężczyni międzynarodowych wyborów Reina Hispanoamericana 2019. Udziela się społecznie i charytatywnie. Jest członkinią stowarzyszenia UPEC, które skupia się m.in. na problemie upodmiotowienia kobiet. Stąd też pomysł na nagłośnienie sprawy przemocy domowej i udzielenie wsparcia ofiarom. Każdy, bez względu na płeć, może zadzwonić do osoby zaangażowanej w akcję #YoTeEscucho i opowiedzieć o koszmarze jaki przeżywa żyjąc pod jednym dachem z agresorem!

(Regina Peredo – pomysłodawczyni akcji „Yo Te Escucho”, fot. Miss Mexico News/Instagram)

Aby wziąć udział w akcji wystarczy opublikować w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z jedną ręką na sercu, zaś drugą uniesioną pionowo przed sobą (na uniesionej ręce powinien znajdować się hasztag z napisem #YoTeEscucho). Na zdjęciu należy także umieścić numer telefonu do fundacji lub organizacji zajmującej się ofiarami przemocy domowej.

Oprócz Reginy Peredo w akcji wzięły udział inne meksykańskie królowe piękności, m.in. Andrea Meza (Miss Mexico 2017 i I Wicemiss World 2017, obecnie Mexicana Universal Chihuahua), Lupita Jones (Señorita México 1990 i Miss Universe 1991), Ximena Navarette (Nuestra Belleza México 2009 i Miss Universe 2010), Ivanna Diaz (Mexicana Universal Campeche 2019), Paulina Herrera (Mexicana Universal Durango 2019), Adriana Zacarías (Mexicana Universal Michoacán 2019), Grisel Ramirez (Mexicana Universal Morelos 2019), Estefanía Ruíz (Mexicana Universal Veracruz 2019), Paulina Ruiz (Mexicana Universal Chiapas 2019), Grisela Garzón Quiroz (Mexicana Universal Hidalgo 2019), Grecia Victoria Soto (Mexicana Universal Zacatecas 2019), Natalia Elizarráras (Mexicana Universal Yucatán 2019), Ana Lucila Linaje (Mexicana Universal Coahuila 2019), Ana Luisa Martínez (Mexicana Universal San Luis Potosí 2019), Nathalia Martínez (Mexicana Universal Sonora 2019), Andrea Bazarte (Mexicana Universal Nuevo León 2019) i wiele innych!

(od lewej: Lupita Jones i Ximena Navarette w akcji „Yo Te Escucho”, fot. Lupita Jones/Instagram, Ximena Navarette/Instagram)

(od lewej: Andrea Meza i Ivanna Diaz w akcji „Yo Te Escucho”, fot. Mexicana Universal Chihuahua/Instagram, Mexicana Universal Campeche/Instagram)

Akcja „Yo Te Escucho” dotarła również poza granice Meksyku. Zaangażowały się w nią królowe piękności i kobiety z Argentyny, Aruby, Belize, Boliwii, Chile, Hondurasu, Panamy, Portoryko czy Wenezueli.

(Akcja „Yo Te Escucho” dotarła na Panamę i do Wenezueli, fot. Linette Clement/Instagram, Reina Hispanoamericana/Instagram)

Kochani! Nie rzadko zdarza się, że przemoc domowa dotyczy osób, które znamy. Ofiarami lub katami mogą być nasi krewni, przyjaciele, znajomi czy sąsiedzi. Nie bądźmy bierni! Jeśli widzimy, że komuś dzieje się krzywda nie bójmy się interweniować. Pokażmy ofiarom przemocy domowej, że jesteśmy z nimi. Że ich słuchamy!

(od lewej Adriana Zacarías, Ana Lucila Linaje, Grecia Soto, fot. Mexicana Universal Michoacán, Mexicana Universal Coahuila, Mexicana Universal Zacatecas/Instagram)

 

FOT. Miss Mexico News/Instagram

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.