Ángela Yuriar będzie reprezentowała Meksyk w wyborach Miss Grand International 2020!

Wszystko stało się jasne! W niedzielę, 12 lipca (poniedziałek, 13 lipca czasu polskiego) poznaliśmy nazwisko zwyciężczyni konkursu Miss México Grand 2020, która będzie reprezentowała Meksyk w międzynarodowych wyborach Miss Grand International 2020! Korona trafiła do 19-letniej Ángeli Yuriar ze stanu Sinaloa! Drugie miejsce zajęła 21-letnia Priscila Moreno ze stanu Morelos, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się 23-letnia Elizabeth de Alba ze stanu Aguascalientes. 

W związku z tym, że finał tegorocznej edycji wyborów Miss México został przełożony na ostatni kwartał roku, Organizacja Miss México musiała ogłosić specjalny konkurs, w ramach którego wybrana zostanie reprezentantka kraju na wybory Miss Grand International 2020. W niedzielę, 24 maja br. ogłoszono, że  o tytuł Miss México Grand 2020 ubiegać się będą mogły uczestniczki i zwyciężczynie stanowych konkursów spod logo Miss México oraz uczestniczki i finalistki narodowego konkursu, które nie reprezentowały kraju w wyborach Miss World i Miss Grand International. Zgłoszenia przyjmowano do 15 czerwca.

W wirtualnej edycji Miss México Grand 2020 wzięło udział dwadzieścia jeden kandydatek. Spośród nich, na podstawie publikowanych w sieci zdjęć i filmików, a także odpowiedzi na pytania, internauci i organizatorzy konkursu Miss México wyłonili TOP 12, a później TOP 6. Natomiast duży wpływ na wybór TOP 3 mieli organizatorzy wyborów Miss Grand International.

Wielki finał, podczas którego ogłoszono zwyciężczynię Miss México Grand 2020 odbył się w niedzielę, 12 lipca (poniedziałek, 13 lipca czasu polskiego). Jego gospodynią była Yoana Gutiérrez – Miss Grand International México 2017, która za pomocą komunikatora internetowego połączyła się z finalistkami oraz zaproszonymi do rozmowy gośćmi – Maríą Malo – laureatką tytułu Miss México Grand 2019 i I Wicemiss Grand International 2019 oraz Valentiną Figuera – Miss Grand International 2019 z Wenezueli. To właśnie pięknej Wenezuelce przypadło w udziale ogłoszenie wyników internetowego plebiscytu.

Tytuł i korona Miss México Grand 2020 oraz prawo do reprezentowania Meksyku w tegorocznej edycji wyborów Miss Grand International przyznano 19-letniej Ángeli Yuriar ze stanu Sinaloa!

(Ángela Yuriar, fot. Ali Gallardo)

Ángela Michelle León Yuriar mierzy 178 cm wzrostu.  Pochodzi z Culiacán w stanie Sinaloa. Jest studentką handlu międzynarodowego. Pracuje jako profesjonalna modelka. Jej wielką pasją jest sport, szczególnie softball.

(Ángela Yuriar w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Miss Mexico Organization/Facebook, Bang Bang Estudio)

W grudniu 2018 roku Ángela wygrała stanowe wybory Miss Sinaloa 2018. Wzięła też udział w konkursie Miss México 2019. W trakcie zgrupowania tego ogólnokrajowego konkursu udało się jej wygrać dwa mini konkursy – Miss México Beach Beauty (Reto Belleza de Playa) i Miss México Top Model (Reto Top Model), a podczas wielkiego finału Miss México 2019, który odbył się w piątek, 20 września ub.r., uzyskała awans do finałowej dziesiątki!

(Ángela Yuriar podczas ogłoszenia wyników Miss México Grand 2020)

Tytuł I Wicemiss México Grand 2020 wywalczyła 21-letnia Priscila Moreno – absolwentka nauk o komunikacji i profesjonalna modelka z Cuautla de Morelos w stanie Morelos.

(Priscila Moreno – I Wicemiss México Grand 2020, fot. Priscila Moreno/Instagram)

Natomiast tytuł II Wicemiss México Grand 2020 powędrował do 23-letniej studentki wzornictwa przemysłowego i profesjonalnej modelki – Elizabeth de Alby z miasta Aguascalientes.

(Elizabeth de Alba – II Wicemiss México Grand 2020, fot. Jorge L Mcs, Bang Bang Estudio)

 

 

FOT. Miss México Organization/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.