Miss Earth 2020 zostanie wybrana w listopadzie w wirtualnym konkursie?

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna, jubileuszowa edycja wyborów Miss Earth będzie miała charakter wirtualny! Według doniesień konkurs ma wystartować w pierwszym tygodniu września i potrwa do niedzieli, 8 listopada. Zarówno całe zgrupowanie, jak i wielki finał mają odbywać się online i być transmitowane w internecie! A wszystko po to, aby nie narażać kandydatek na niebezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa. 

Pandemia koronawirusa, z którą od kilku miesięcy zmaga się cały świat, negatywnie wpłynęła na organizację konkursów piękności. Wiele tegorocznych edycji zostało przełożonych na późniejszy termin, niektóre nawet odwołano lub anulowano do przyszłego roku! Ale znaleźli się organizatorzy, którzy postanowili zaryzykować i zorganizować wirtualne wybory, podczas których wszystkie aktywności, prezentacje kandydatek a nawet finały odbywają się online! Do grona tych ostatnich należy dopisać przedstawicieli Carousel Productions, organizacji, która jest właścicielem konkursów Miss Earth i Miss Earth Philippines.

W sobotę, 11 lipca br. w sieci ukazał się wywiad z Lorraine Schuck, wiceprezydentem wykonawczym organizacji Carousel Productions, która zasugerowała, że tegoroczne wybory Miss Earth zorganizowane zostaną wirtualnie.

W tym roku przypada jubileuszowa, 20. edycja konkursu Miss Earth, który odbywa się regularnie od 2001 roku na Filipinach. W związku z tym jubileuszem, organizatorzy wyborów, firma Carousel Productions nie chcą odwoływać ani przekładać konkursu na przyszły rok. Ale nie chcą też narażać kandydatek na daleką podróż i ryzyko zarażenia wirusem COVID-19. Wpadli więc na pomysł, że zarówno zgrupowanie, jak i finał wyborów Miss Earth 2020 mogą odbywać się wirtualnie i być transmitowane online.

Jak zapowiedziała Lorraine Schuck, wielki finał, który zakończy się koronacją nowej Miss Ziemi jest wstępnie zaplanowany na niedzielę, 8 listopada. Poprzedzi go dwumiesięczne zgrupowanie, które wystartuje w pierwszym tygodniu września. W jego trakcie uczestniczki będą brały udział w różnego typu aktywnościach, jednak wszystko to będzie odbywało się całkowicie online! Co więcej, kandydatki zostaną podzielone na cztery grupy, zgodnie ze strefami czasowymi, tak aby dziewczyny z każdej grupy mogły wykonywać zadania w tym samym czasie.

Organizatorzy konkursu Miss Earth spodziewają się, że w tegorocznej edycji weźmie udział 90 kandydatek z całego globu. Jak na razie swoje delegatki wybrało szesnaście państw. Są to: Afryka Południowa, Belgia, Filipiny, Francja, Grecja, Gujana, Honduras, Kostaryka, Krym, Malta, Niderlandy, Nowa Zelandia, Portoryko, Portugalia, Wyspy Marshalla i Zambia.

 

 

FOT. Miss Earth Beauties/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.