Wybory Miss Świata 2020 nie odbędą się! Finał Miss World dopiero w drugiej połowie 2021 roku!

W piątek, 24 lipca świat konkursów piękności obiegła elektryzująca informacja – tegoroczna, jubileuszowa edycja najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu na świecie czyli Miss World nie odbędzie się! Organizatorzy postanowili przenieść jubileuszową, 70. edycję na drugą połowę przyszłego roku. A wszystko to z powodu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa. Zwłaszcza, że dla Miss World Organization priorytetem jest zdrowie uczestniczek i wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. 

Stało się to, czego fani konkursów piękności obawiali się najbardziej. Organizatorzy krajowi odpowiedzialni za wybór i delegację reprezentantek na wybory Miss Świata otrzymali informację od Miss World Organization, z której jasno wynika, że jubileuszowa edycja tego najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności nie odbędzie się w tym roku! Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane!

„Przeprowadzenie takiego międzynarodowego wydarzenia wymaga formalności migracyjnych, które obecnie, w dużej części świata są zawieszone, tak samo priorytetem jest zapewnienie zdrowia uczestniczek tego wspaniałego wydarzenia, w tak specjalnej edycji jaką będzie 70. rocznica największego i najstarszego konkursu na świecie.” – możemy przeczytać na stronie organizatorów konkursu Miss Mexico, odpowiedzialnych za wybór i delegację meksykańskiej reprezentantki na wybory Miss Świata.

Jubileuszowa, 70. edycja wyborów Miss World miała odbyć się w ostatnim kwartale tego roku w Tajlandii. Co ciekawe, ten azjatycki kraj miał być gospodarzem konkursu już w 2019 roku, jednak wówczas zgrupowanie i finał przeniesiono do Anglii.

Przeniesiona na przyszły rok, jubileuszowa 70. edycja wyborów Miss Świata zbiegnie się z obchodami 70. rocznicy istnienia konkursu. Pierwsza edycja Miss World odbyła się bowiem w 1951 roku!

Na razie Miss World Organization nie wydało oficjalnego oświadczenia dotyczącego odwołania tegorocznych wyborów, dlatego nie wiemy kiedy dokładnie odbędzie się kolejna edycja konkursu. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że będzie to najprawdopodobniej ostatni kwartał przyszłego roku, czyli przełom października-grudnia 2021. Nie wiadomo także, czy gospodarzem konkursu pozostanie Tajlandia.

Dotychczas swoje delegatki wyłoniło trzynastu organizatorów krajowych. Wśród dziewcząt wybranych do udziału w 70. edycji wyborów Miss World znajdują się reprezentantki takich krajów jak Belgia, Czechy, Ekwador, Francja, Hiszpania, Indonezja, Kamerun, Luksemburg, Mauritius, Nikaragua, POLSKA, Rwanda i Senegal.

 

FOT. Internet

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.