Finał wyborów Miss México 2020 odbędzie się w ostatni dzień października!

Organizacja Miss México poinformowała, że finał tegorocznej edycji konkursu Miss México  odbędzie się w sobotę, 31 października. Gospodarzem wyborów na najpiękniejszą Meksykankę będzie stan Chihuahua. Odbędzie się tam także zgrupowanie przedfinałowe, w którym wezmą udział przedstawicielki trzydziestu dwóch meksykańskich stanów. Warto zaznaczyć, że zwyciężczyni wybrana podczas wielkiego finału Miss México 2020 będzie reprezentowała Meksyk w jubileuszowej, 70. edycji konkursu Miss Świata, która odbędzie się w ostatnim kwartale 2021 roku! 

Organizacja Miss México odsłoniła karty i ujawniła pierwsze informacje na temat tegorocznej edycji konkursu! We wtorek, 28 lipca w mediach społecznościowych pojawiła się oficjalna informacja, że finał wyborów Miss México 2020 odbędzie się w sobotę, 31 października. Gospodarzem konkursu będzie stan Chihuahua!

(Finał Miss México 2020 odbędzie się 31 października, fot. Miss México Organization/Facebook)

Ceremonia podpisania umowy pomiędzy organizatorami konkursu Miss México i przedstawicielami Funduszu Promocji Turystycznej „Ah Chihuahua”, który będzie gospodarzem tegorocznych wyborów, odbyła się w mieście Chihuahua. Wzięły w niej udział Ashley Alvídrez –  Miss México 2019, Andrea Sáenz – Miss United Continents 2018, Isela Serrano – Miss Chihuahua 2019 i Raquel Terrazas – organizatorka stanowych wyborów Miss Chihuahua.

(od lewej: Isela Serrano, Andrea Sáenz, Raquel Terrazas i Ashley Alvídrez, fot. Miss México Organization/Facebook)

W konkursie Miss México 2020 wezmą udział przedstawicielki trzydziestu dwóch meksykańskich stanów. Zwyciężczyni konkursu oprócz pięknej korony otrzyma także prawo do reprezentowania kraju w jubileuszowej, 70. edycji wyborów Miss Świata, która odbędzie się w ostatnim kwartale 2021 roku. Wszystko wskazuje też na to, że spośród uczestniczek konkursu Miss México 2020 wybrana zostanie również reprezentantka kraju na wybory Miss Grand International 2021.

Stan Chihuahua będzie gospodarzem konkursu Miss México po raz pierwszy. Wcześniej wybory odbywały się w stanach Michoacán (2016) i Sonora (2018) oraz mieście Meksyk (2019).

 

 

FOT. Miss México Organization/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.