Konkurs Miss Universe przeniesiony na pierwszy kwartał 2021 roku! Gospodarzem USA!

W sobotę, 1 sierpnia Komitet Konkursów Piękności Curaçao ogłosił w oficjalnych mediach społecznościowych, że najbliższa edycja wyborów Miss Universe odbędzie się w pierwszym kwartale 2021 roku. Gospodarzem zgrupowania i finału ma być USA. Informację o przełożeniu międzynarodowego konkursu przekazał krajowym licencjobiorcom Carlos C. Fernandez – przedstawiciel Organizacji Miss Universe. 

Informacja o tym, że tegoroczna edycja jednego z dwóch najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie nie odbędzie się w tym roku, pojawiała się w mediach od kilku miesięcy. Już w maju świat obiegła plotka, że najbliższy finał Miss Universe miałaby odbyć się dopiero  w przyszłym roku – na przełomie stycznia i lutego w Ho Chi Minh w Wietnamie. Miesiąc później, Denise Quiñones – Miss Universe 2001, a obecnie organizator wyborów Miss Universe Puerto Rico potwierdziła w mediach społecznościowych, że Miss Wszechświata nie odbędzie się w tym roku, a organizatorzy biorą pod uwagę realizację wydarzenia w pierwszym kwartale 2021 roku. Nie było jednak wiadomo, gdzie konkurs się odbędzie.

W minioną sobotę, 1 sierpnia, w mediach społecznościowych Komitetu Konkursów Piękności Curaçao, który jest odpowiedzialny za wybór i delegowanie przedstawicielki wysp Curaçao na konkurs Miss Universe, pojawiła się informacja, że organizatorzy wyborów Miss Universe oficjalnie przesunęli najbliższą edycję na pierwszy kwartał 2021 roku! Z oficjalnej wiadomości przekazanej do krajowych licencjobiorców przez Carlosa C. Fernandeza – przedstawiciela Organizacji Miss Universe wynika, że zgrupowanie i finał odbędą się w USA!

Powodem przełożenia konkursu Miss Universe na przyszły rok jest pandemia koronawirusa, z którą świat boryka się od marca.

Warto pamiętać, że Miss Universe to nie jedyny międzynarodowy konkurs piękności, który nie odbędzie się w tym roku. Wcześniej decyzję o odwołaniu tegorocznych wyborów podjęli organizatorzy takich konkursów jak Miss Charm International, Miss International, Miss World czy Miss United Continents.

 

 

FOT. Miss Universe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.