Grisell Osuna zwyciężczynią wyborów Mexicana Universal Baja California 2019!

W sobotę, 8 sierpnia w Tijuanie odbył się finał stanowego konkursu piękności Mexicana Universal Baja California. Koronę najpiękniejszej zdobyła 24-letnia Grisell Osuna, która weźmie udział w ogólnokrajowym konkursie Mexicana Universal 2020 i będzie walczyła o prawo reprezentowania Meksyku w konkursie Miss Universe lub Miss International i Reina Hispanoamericana. 

Finał wyborów Mexicana Baja California 2019 odbył się w sobotę, 8 sierpnia br. w Tijuanie. W związku z pandemią koronawirusa konkurs odbył się za zamkniętymi drzwiami, bez obecności widowni, ale transmitowany był w internecie. O koronę najpiękniejszej mieszkanki stanu Baja California rywalizowało siedem kandydatek. Ostatecznie tytuł Mexicana Universal Baja California 2019 powędrował do 24-letniej Grisell Osuny!

(Grisell Osuna, fot. Grisell Osuna/Instagram)

María Grisell Osuna Benett mierzy 180 cm wzrostu i pochodzi z miasta Tijuana. Mieszka w Meksyku. Jest absolwentką studiów na kierunku odżywianie i nauki o żywności. Pracuje jako dietetyk.

Grisell uwielbia sport. Ćwiczy taekwondo, gra w siatkówkę i golfa, uprawia boks i jogę. Chodzi także na siłownię i biega. Oprócz tego Grisell interesuje się tańcem, lubi czytać, chodzić na piesze wycieczki i poznawać nowe miejsca z ładnymi widokami. Ma także doświadczenie w modelingu.

Tytuł Wicemiss Mexicana Universal Baja California 2019 trafił do 23-letniej Ámbar Campas. Pochodząca z Tijuany studentka inżynierii biochemicznej będzie miała prawo zastąpić zwyciężczynię konkursu w wypadku, gdy ta nie będzie mogła pełnić swoich obowiązków.

(Ámbar Campas – Wicemiss Mexicana Universal Baja California 2019, fot. Photo Masters/Mexicana Universal Baja California/Facebook)

Już wkrótce Grisell Osuna jako Mexicana Universal Baja California będzie reprezentowała stan Baja California w ogólnokrajowym konkursie piękności Mexicana Universal 2020, gdzie będzie walczyła o koronę najpiękniejszej Meksykanki oraz prawo do reprezentowania kraju w międzynarodowych wyborach Miss Universe, Miss International lub Reina Hispanoamericana. Finał konkursu odbędzie się 10 września.

(María Grisell Osuna Benett – Mexicana Universal Baja California 2019, fot. Photo Masters/Mexicana Universal Baja California/Facebook)

 

 

FOT. Mexicana Universal Baja California/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.