Júlia Gama została ogłoszona laureatką tytułu Miss Brasil 2020!

W związku z pandemią koronawiursa tegoroczna edycja wyborów Miss Brasil została odwołana, jednak organizatorzy postanowili ukoronować nową miss. Nazwisko dziewczyny, która otrzymała tytuł Miss Brasil 2020 i będzie reprezentowała Brazylię w przyszłorocznej edycji wyborów Miss Universe ogłoszono w czwartek, 20 sierpnia podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego w mediach społecznościowych, internecie i telewizji. Koronę najpiękniejszej Brazylijki otrzymała 27-letnia aktorka i modelka Júlia Gama! 

Mimo że tegoroczny finał konkursu Miss Brasil został odwołany z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy wyborów postanowili wyłonić dziewczynę, która będzie reprezentowała Brazylię w przyszłorocznej edycji konkursu Miss Universe. Koronacja Miss Brasil 2020 odbyła się w czwartek, 20 sierpnia podczas specjalnego wydarzenia, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału publiczności, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Impreza transmitowana była za pośrednictwem mediów społecznościowych, portalu YouTube oraz kanału telewizyjnego Soul TV.

Nazwisko laureatki konkursu Miss Brasil 2020 ogłosiła Zozibini Tunzi – Miss Universe 2019 z RPA. Zgodnie z przekazaną przez nią informacją, zdobywczynią tytułu została 27-letnia aktorka i modelka – Júlia Gama!

(Júlia Gama jako Miss Brasil 2020, fot. Marcelo Faustini)

Júlia Weissheimer Werlang Gama mierzy 177 cm wzrostu. Pochodzi z Porto Alegre, ale przez kilka ostatnich lat mieszkała w mieście Kanton (Guangzhou) w Chinach. Pracuje jako profesjonalna międzynarodowa modelka i aktorka. Jako modelka była m.in. twarzą i rzecznikiem marki Balican. Wcześniej studiowała inżynierię chemiczną na Uniwersytecie Federalnym w Rio Grande do Sul.

Wielką pasją Júlii jest sport. Trenowała łyżwiarstwo figurowe, grała w siatkówkę, uprawiała boks i judo. Ale sport, to nie jedyne hobby pięknej Brazylijki. Júlia lubi też gotować, czytać książki, poznawać nowe miejsca, kultury i języki oraz udzielać się społecznie. Jest ambasadorką ds. walki z chorobą Hansena.

Júlia ma również spore doświadczenie w konkursach piękności! W 2012 roku wzięła udział w stanowym konkursie A Mais Bela Gaúcha, który wygrała. Dwa lata później reprezentowała stan Rio Grande do Sul w konkursie Miss Mundo Brasil 2014.

W ogólnokrajowych wyborach Júlia odniosła sporo sukcesów! Wygrała mini konkursy Beach Beauty, Top Model i Miss Multimídia, a podczas wielkiego finału, który odbył się w sierpniu 2014 roku zdobyła tytuł Miss Elegancji oraz tytuł Królowej Południa (tytuł regionalnej miss). Ostatecznie sięgnęła również po koronę Miss Mundo Brasil 2014.

(Júlia Weissheimer Werlang Gama, fot. Marcelo Faustini)

Jako Miss Mundo Brasil 2014, Júlia reprezentowała Brazylię w prestiżowych wyborach Miss World 2014, które odbywały się na przełomie listopada i grudnia w Londynie. Podczas wielkiego finału uzyskała awans do TOP 11. Ale to nie jedyny jej sukces! Wspólnie z reprezentantkami Gujany, Indii, Indonezji i Kenii wygrała także konkurs Beauty with a Purpose!

(Júlia Gama podczas finału Miss World 2014 w Londynie, fot. Miss World)

Od teraz Júlia Gama przygotowywać się będzie do udziału w prestiżowych wyborach Miss Universe 2020. Międzynarodowy konkurs piękności odbędzie się pierwszym kwartale 2021 roku w USA.

 

 

FOT. Marcelo Faustini

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.