Carmen Jaramillo oficjalnie ukoronowana jako Señorita Panamá 2020!

We wtorek, 11 sierpnia odbyło się specjalne wydarzenie podczas którego Carmen Jaramillo – I Wicemiss Señorita Panamá 2019 została oficjalnie ukoronowana jako Señorita Panamá 2020! Oznacza to, że 25-letnia panamska modelka będzie reprezentowała Panamę w wyborach Miss Universe 2020, które odbędą się w pierwszym kwartale przyszłego roku w USA. 

O tym, że Carmen Jaramillo – I Wicemiss Señorita Panamá 2019 została wyznaczona na tegoroczną reprezentantkę Panamy w wyborach Miss Universe 2020 poinformowano w czwartek, 9 kwietnia br. Organizatorzy wyborów Señorita Panamá ogłosili wówczas, że skorzystali z możliwości danej przez Organizację Miss Universe, aby w dobie pandemii koronawirusa dyrektorzy narodowi, którym nie udało się zorganizować krajowego finału mogli wyznaczyć swoje delegatki.

Oficjalna koronacja nowej Miss Panamy odbyła się dopiero cztery miesiące później, we wtorek, 11 sierpnia w studiu stacji telewizyjnej Corporación Medcom. Z powodu światowej pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeprowadzone za zamkniętymi drzwiami, bez obecności publiczności, a mocno okrojona ekipa organizacyjna i techniczna musiała zachować wszelkie środki ostrożności. Podczas koronacji maseczki na twarzach miały nawet nowa i ustępująca miss!

(Mehr Eliezer dokonuje koronacji nowej Miss Panamy, fot. Mujer)

Carmen Isabel Jaramillo Velarde ma 25 lat i mierzy 178 cm wzrostu. Pochodzi z miasta La Chorrera w prowincji Panama Zachodnia. Jest studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Panamskim. Rozpoczęła także studia na kierunku psychologia na prywatnym Uniwersytecie Łacińskiem w Panamie. Co więcej, jest stypendystką prestiżowej irlandzkiej szkoły, gdzie uczy się języka angielskiego. Pracuje jako profesjonalna modelka.

(Carmen Jaramillo jako Señorita Panamá 2020, fot. Francisco Andara)

Carmen jest bardzo zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. Jest założycielką inicjatywy o nazwie „Podłącz swoją moc”, w ramach której prowadzi zbiórkę podstawowych artykułów pierwszej potrzeby dla osób dotkniętych pandemią koronawirusa i wsparciem mikro przedsiębiorców. Współpracuje również z państwowymi organizacjami zajmującymi się bezpłatnym wykrywaniem i profilaktyką HIV.

Ale to nie wszystko! Carmen jest też bardzo wrażliwa na los bezbronnych zwierząt! Dużą część swojego życia poświęciła na ochronę bezdomnych czworonogów, głównie psów i kotów, którym załatwiła opiekę weterynaryjną i znalazła nowe, kochające domy!

Señorita Panamá 2020 to nie jedyny tytuł piękności, jakim może poszczycić się piękna Carmen. Panamska modelka ma bowiem duże doświadczenie w konkursach piękności! W czerwcu 2014 roku wzięła udział w wyborach Miss Panamá 2014, podczas których zdobyła tytuł Miss Panamá Latinoamerica del Mundo! Co ciekawe, już trzy dni później zrezygnowała z otrzymanego tytułu.

(Carmen Jaramillo w stroju kąpielowym i w sukni wieczorowej, fot. Señorita Panamá/Instagram)

We wrześniu 2015 roku Carmen została ogłoszona laureatką tytułu Miss Earth Panamá 2015. Miesiąc później, w październiku 2015 roku reprezentowała Panamę w międzynarodowym konkursie Reina Hispanoamericana 2015 w Boliwii, gdzie awansowała do TOP 9 i odniosła mniejsze sukcesy w konkursach specjalnych. Awansowała do TOP 3 mini konkursu Miss Elegancji (Miss Elegancia Rosamar) organizowanego przez sponsora, markę Rosamar oraz do TOP 3 mini konkursu Najlepszy Uśmiech (Mejor Sonrisa Orest) organizowanego przez sponsora, markę Orest. 

Na przełomie listopada i grudnia 2015 roku wzięła udział w jednym z czterech najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów piękności czyli Miss Earth 2015 w Austrii. Niestety, nie udało jej się awansować do TOP 16, jednak została dostrzeżona przez organizatorów i odniosła sukcesy w mini konkursach organizowanych w trakcie zgrupowania. Wygrała konkurs strojów koktajlowych, konkurs sportowy i konkurs sukni wieczorowych. Zajęła też 2. miejsce w konkursie strojów narodowych kontynentu amerykańskiego!

(Carmen Jaramillo podczas zgrupowania Miss Earth 2015, fot. Albert Stern Photographie, Miss Panama Net)

Kilka lat później, w czerwcu 2019 roku Carmen powróciła do konkursów piękności! Wzięła udział w wyborach Señorita Panamá 2019, które zakończyła z tytułem I Wicemiss!

Pod koniec września 2019 roku Carmen reprezentowała Panamę w międzynarodowych wyborach Miss United Continents 2019 w Ekwadorze. Podczas tego konkursu awansowała do TOP 10.

(Carmen Jaramillo podczas konkursu Miss United Continents 2019, fot. Miss United Continents/Facebook)

Już wkrótce okaże się, czy bogate doświadczenie zdobyte w międzynarodowych konkursach piękności pomoże Carmen odnieść sukces w prestiżowych wyborach Miss Universe 2020/2021. 

(Carmen Isabel Jaramillo Velarde w oficjalnej sesji zdjęciowej jako Señorita Panamá 2020, fot. Francisco Andara)

 

 

FOT. Francisco Andara

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.