Cristiana Silva będzie reprezentowała Portugalię w wyborach Miss Universe 2020!

W środę, 19 sierpnia, w mediach społecznościowych Organizacji Miss Portuguesa pojawiła się oficjalna informacja o tym, że 19-letnia Cristiana Silva – I Wicemiss Portuguesa 2019 otrzymała tytuł Miss Universe Portugal 2020 i będzie reprezentowała swój kraj w wyborach Miss Universe 2020, które odbędą się w pierwszym kwartale przyszłego roku w USA. Organizatorzy portugalskiego konkursu piękności sami wyznaczyli delegatkę, ponieważ tegoroczna edycja wyborów została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. 

Miss Portuguesa to kolejny konkurs, którego tegoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym, organizatorzy postanowili wyznaczyć delegatkę, która będzie reprezentowała Portugalię w 69. edycji prestiżowych wyborów Miss Universe, które odbędą się w pierwszym kwartale przyszłego roku w USA.

(Cristiana Silva – I Wicemiss Portuguesa 2019, fot. Cristiana Silva/Instagram)

Zgodnie z decyzją organizatorów konkursu Miss Portuguesa, tytuł Miss Universe Portugal 2020 powędrował do 19-letniej Cristiany Silvy – I Wicemiss Portuguesa 2019!

Cristiana Silva mierzy 170 cm wzrostu. Pochodzi z parafii Freamunde, w gminie Paços de Ferreira, w dystrykcie Porto. Szkoli się z zawodu radcy prawnego w Szkole Technologii i Zarządzania w Felgueiras zintegrowanej z Politechniką w Porto. W przyszłości zamierza podjąć studia prawnicze.

Cristiana pracuje jako modelka. Lubi uprawiać sport, czytać, uczyć się, podróżować oraz poznawać nowe kultury, zwyczaje i tradycje innych krajów. Uwielbia też spędzać wolny czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Cristiana nie ma zbyt dużego doświadczenia w konkursach piękności. W kwietniu ub.r. wzięła udział w lokalnym konkursie Miss Portuguesa Gaia 2019, który wygrała. Dzięki temu znalazła się w prestiżowym, ogólnokrajowym konkursie Miss Portuguesa 2019, który odbył się w lipcu ub.r. Rywalizację o koronę i tytuł najpiękniejszej Portugalki zakończyła na 2. miejscu zdobywając tytuł I Wicemiss Portuguesa 2019.

(Cristiana Silva w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Miss Portuguesa/Instagram)

Wkrótce dowiemy się, czy piękna Cristiana odniesie sukces na arenie międzynarodowej. Jej awans do grona półfinalistek Miss Universe byłby wielkim powodem do dumy, ponieważ Portugalia nie ma dobrej passy w tych prestiżowych wyborach. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat tylko dwa razy reprezentantki tego kraju uzyskiwały awans do grona półfinalistek Miss Universe – w 2011 i 2019 roku.

(Cristina Silva, fot. Miss Portuguesa)

 

 

FOT. Miss Portuguesa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.