Brittany Dickson zdobywczynią tytułu Miss Earth Australia 2020!

W piątek, 21 sierpnia w mediach społecznościowych konkursu Miss Earth Australia pojawiła się oficjalna informacja, że 25-letnia Brittany Dickson została laureatką tytułu Miss Earth Australia 2020 i uzyskała prawo do reprezentowania Australii w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth, które w tym roku z powodu pandemii koronawiursa mają charakter całkowicie wirtualny. Koronacji nowej miss dokonano podczas specjalnego eventu zorganizowanego w niedzielę, 20 września. 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że organizatorzy wyborów Miss Earth Australia nie podjęli się organizacji tegorocznej edycji konkursu. Nie oznacza to jednak, że zrezygnowali oni z wyboru australijskiej delegatki, która weźmie udział w wyborach Miss Earth 2020. Wręcz przeciwnie! Laureatka tytułu Miss Earth Australia 2020 została wybrana spośród trzech dziewcząt, które awansowały do finałowej piątki podczas finału Miss Earth Australia 2019! Najlepszą z nich okazała się być Brittany Dickson!

(Brittany Dickson, fot. Dave Choo)

Brittany Dickson ma 25 lat i mierzy 175 cm wzrostu. Urodziła się i dorastała w Sidney. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku biologia zwierząt i weterynaria (specjalizacja: dzika przyroda i ochrona dzikiej przyrody) na Uniwersytecie w Sidney. Pracuje jako modelka.

Brittany kocha naturę. Fascynuje się wszystkim, co dotyczy zwierząt i środowiska. Pasjonuje ją ochrona środowiska, a zwłaszcza zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jako studentka brała udział w badaniach nad żywieniem majny brunatnej (myna) czy zachowaniem rogatków australijskich (rekiny z Port Jackson). Co więcej Brittany udziela się jako wolontariusz i współpracuje z wieloma organizacjami pro-zwierzęcymi takimi jak Animal Welfare League, Save the Tasmanian Devil Organization czy Greening Australia. Bierze także udział w wielu akcjach porządkowych, akcjach sadzenia drzew i kampaniach mających na celu zbiórkę funduszy.

Brittany jest także ambasadorką fundacji Cure Brain Cancer Foundation i aktywnie angażuje się w zbiórkę funduszy potrzebnych na prowadzenie dalszych działań podnoszących świadomość na temat choroby, umożliwiających dostęp do badań oraz rzecznictwa. Sama również pokonała raka – w lipcu 2017 roku zdiagnozowano u niej nowotwór mózgu.

(Brittany Dickson w stroju kąpielowym oraz sukni wieczorowej, fot. Asher Mendigorin, Elyse Potter Photography, Ronell Amper)

W wolnych chwilach Brittany lubi pływać, nurkować, spędzać czas na świeżym powietrzu, a także śpiewać i tańczyć. W szkole średniej pracowała nawet jako trenerka tańca i kapitan drużyny cheerleaderek.

Przed zdobyciem tytułu Miss Earth Australia 2020, Brittany dwukrotnie startowała w australijskich eliminacjach do wyborów Miss Earth! Bardzo blisko zdobycia korony była we wrześniu 2017 roku, gdy podczas finału Miss Earth Australia 2017 zajęła 2. miejsce i wywalczyła tytuł Miss Earth Australia Air 2017.

(od lewej: Brittany Dickson, Nina Robertson, Riley Aston i Kelsey McAlpine – TOP 4 w Miss Earth Australia 2017, fot. Mishmish Photography)

Dwa lata później, we wrześniu 2019 roku, Brittany ponownie stanęła do walki o koronę Miss Earth Australia. Tym razem uplasowała się na 5. miejscu i zdobyła tytuł Miss Charity Australia 2019.

(od lewej: Brittany Dickson, Karyn Xie, Susana Downes, Sheridan Mortlock, Pauline Chapman – TOP 5 w Miss Earth Australia 2019, fot. David Literato)

Szczęście uśmiechnęło się do Brittany w tym roku! Kiedy świat rozpoczął walkę z pandemią koronawirusa wiele wydarzeń zostało odwołanych, w tym również konkursy piękności. Organizatorzy wyborów Miss Earth Australia postanowili jednak wybrać dziewczynę, która będzie reprezentowała Australię w wyborach Miss Earth 2020. Do zmagań o tytuł zaprosili więc kobiety, które w ubiegłorocznym konkursie zajęły miejsca w pierwszej piątce. Wśród nich była właśnie Brittany, która okazała się najlepsza we wszystkich trzech fazach tegorocznych eliminacji!

Koronacja Brittany Dickson miała miejsce miesiąc po ogłoszeniu jej jako zwyciężczyni wyborów Miss Earth Australia 2020. Wydarzenie koronacyjne odbyło się w niedzielę, 20 września w Hotelu Four Seasons w Sydney. Oprócz Brittany tytuły otrzymały Sheridan Mortlock (Miss Air Australia 2020) i Karyn Xie (Miss Water Australia 2020).

(od lewej: Sheridan Mortlock, Brittany Dickson i Karyn Xie – TOP 3 w Miss Earth Australia 2020, fot. Dave Choo)

Wkrótce okaże się, czy piękna i silnie zaangażowana w sprawy środowiska Brittany odniesie sukces podczas wirtualnych wyborów Miss Earth 2020, które wystartowały pod koniec września, a ich finał odbędzie się wirtualnie w niedzielę, 29 listopada. 

 

 

FOT. George Azmy/700 500 Photography

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.