Monique Mawulawe Agbedekpui wygrała wybory Miss Ghany 2020!

W piątek, 21 sierpnia br. w Teatrze Narodowym w Akrze odbył się finał wyborów Miss Ghana 2020. Do walki o koronę najpiękniejszej kobiety w Ghanie stanęło szesnaście finalistek. Konkurs wygrała 23-letnia Monique Mawulawe Agbedekpui i to ona będzie reprezentowała Ghanę w jubileuszowej, 70. edycji wyborów Miss World, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. 

Miss Ghana to odbywający się od 1957 roku konkurs, który wyłania ghańską reprezentantkę na najbardziej prestiżowe, międzynarodowe wybory Miss World.  Tegoroczna edycja wyborów Miss Ghany zaplanowana była na maj, ale w związku z pandemią koronawirusa organizatorzy musieli zrezygnować z organizacji wielkiego finału w tym terminie. Ostatecznie konkurs udało się zrealizować kilka miesięcy później, w sierpniu.

Zwyciężczyni wyborów Miss Ghana 2020 została wybrana podczas wielkiego finału, który odbył się w piątek, 21 sierpnia br. w Teatrze Narodowym w Akrze. Wydarzenie było transmitowane był za pośrednictwem internetu, a do walki o koronę najpiękniejszej Ghanki stanęło szesnaście finalistek, które zaprezentowały się na scenie w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych typowych dla lokalnej kultury.

Decyzją jurorów tytuł Miss Ghany 2020 zdobyła  23-letnia Monique Mawulawe Agbedekpui! Monique mieszka w Tesano, jednej z dzielnic Akry, w regionie Volta. Jest absolwentką mody i projektowania na BlueCrest College w Akrze. W wolnym czasie lubi szyć, tańczyć, gotować i słuchać muzyki.

(Monique Mawulawe Agbedekpui w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Miss Ghana/Facebook)

Podczas finału Monique wywalczyła również tytuły dodatkowe – Beauty with a Purpose i Miss Przyjaźni oraz nagrodę dla najbardziej zdyscyplinowanej uczestniczki!

(Monique Mawulawe Agbedekpui ze zdobytymi tytułami, fot. Miss Ghana/Facebook)

Drugie miejsce i tytuł I Wicemiss Ghany 2020 zdobyła 18-letnia studentka administracji i marketingu – Isabella Eyram Agbo z regionu Volta, która uzyskała także tytuły dodatkowe – Beauty with a Purpose, Top Model, Miss Foto oraz nagrodę za najpiękniejszą skórę.

(Isabella Eyram Agbo – I Wicemiss Ghana 2020, fot. Isabella Eyram Agbo/Instagram, Miss Ghana/Facebook)

Natomiast trzecie miejsce i tytuł II Wicemiss Ghany 2020 zdobyła 22-letnia absolwentka nauk o żywności – Annlisa Anangfio z regionu Wielka Akra, która wywalczyła także tytuły dodatkowe – Beauty with a Purpose i Miss Elokwencji.

(Annlisa Anangfio – II Wicemiss Ghany 2020, fot. EdQlics Photography)

TOP 5 uzupełniły natomiast Seelasi Penu (4. miejsce) i Patience Fafali Gadodo (5. miejsce) z regionu Volta.

Monique została wybrana do reprezentowania Ghany w jubileuszowej, 70. edycji najbardziej prestiżowych wyborów czyli Miss World. Jubileusz tego najstarszego konkursu piękności miał być obchodzony w tym roku, a zgrupowanie i finał miały odbywać się w Tajlandii. Niestety z powodu pandemii koronawirusa, członkowie Miss World Organization na czele z Julią Morley postanowili przenieść konkurs na przyszły rok! Nie jest jeszcze znana dokładna data wyborów Miss World 2021, jednak najprawdopodobniej będzie to druga połowa 2021 roku.

(od lewej: Annlisa Anangfio, Monique Mawulawe Agbedekpui i Isabella Eyram Agbo – TOP 3 w wyborach Miss Ghana 2020, fot. Miss Ghana/Facebook)

O tym, czy piękna Monique odniesie sukces w wyborach Miss World 2021 przekonamy się dopiero za rok! Do tego czasu Miss Ghany może przygotowywać się do międzynarodowego konkursu i pełnić swoje obowiązki jako najpiękniejsza kobieta w Ghanie. Obecnie angażuje się w poszerzanie świadomości o raku piersi czy zbieraniu datków dla osób potrzebujących w trakcie pandemii COVID-19.

 

 

FOT. EdQlics Photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.