Jana Radulović zdobyła tytuł Miss Earth Serbia 2020!

W sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina odbył się finał wyborów Miss Balkana 2020, podczas którego wybrano laureatkę tytułu Miss Earth Serbia 2020. Została nią 20-letnia Jana Radulović z Niszu, która miała reprezentować Serbię w wirtualnych wyborach Miss Earth 2020. Ostatecznie Jana nie bierze udziału w tym międzynarodowym konkursie. Czy jest szansa, że będzie reprezentowała Serbię w wyborach Miss Earth 2021? 

Miss Balkana to konkurs, podczas którego wybierane są najpiękniejsze kobiety na Bałkanach oraz reprezentantki krajów bałkańskich na różne międzynarodowe konkursy piękności. Podczas finału wybierane są m.in. reprezentantki Serbii, Czarnogóry czy Bośni i Hercegowiny na wybory Miss Earth.

Finał Miss Balkana 2020 odbył się w sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina w Bośni i Hercegowinie. Jednym z punktów wieczoru było wyłonienie laureatki tytułu Miss Earth Serbia 2020. Została nią 20-letnia Jana Radulović!

(Jana Radulović, fot. Ugljesa Jotanovic)

Jana Radulović mierzy 176 cm wzrostu i pochodzi z Niszu. Jest studentką marketingu na miejscowym Wydziale Ekonomicznym, współpracuje także ze Stowarzyszeniem Studentów Nova. Wśród jej licznych pasji można wymienić modeling, media, naukę, czytanie, pisanie, słuchanie muzyki, ćwiczenia, spędzanie czasu z najbliższymi, przebywanie na świeżym powietrzu i podróże. 

Jana Radulović to także weteranka konkursów piękności. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie udziały w lokalnych, krajowych a nawet międzynarodowych wyborach miss! Wszystko zaczęło się od wygranej w lokalnych wyborach Miss Niszu 2017 (Miss Niša 2017). W sierpniu 2017 roku Jana wygrała regionalny konkurs Miss Południowej Serbii 2017 (Mis Južne Srbije 2017), co umożliwiło jej udział w wyborach Miss Serbii 2017 (Mis Srbije 2017)! Finał tego narodowego konkursu piękności odbył się w październiku 2017 roku, a uczestnicząca w nim Jana awansowała do finałowej piątki!

(Jana Radulović w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej podczas finału Miss Balkana 2020, fot. Nikola Tadić)

Sukces w krajowych wyborach Miss Serbii 2017 sprawił, że przed Janą otworzyły się drzwi do międzynarodowych konkursów. W sierpniu 2018 roku ogłoszono ją laureatką tytułu Miss Serbia Tourism World 2018! Wraz z nim Jana otrzymała prawo do reprezentowania kraju w światowych wyborach Miss Tourism World 2018, które odbyły się we wrześniu 2018 roku w Chinach, a Jana uzyskała w nich awans do TOP 10! W lutym 2020 roku Jana wzięła też udział w wyborach Miss Europe 2020 w Wiedniu (nie mylić z najstarszym europejskim konkursem czyli Miss Europe rozgrywanym w latach 1928-2006), podczas których zdobyła tytuł Miss Photogenic Europe 2020.

(Jana Radulović podczas konkursu Miss Tourism World 2018 w Chinach, fot. Missosology)

Oprócz Jany Radulović, w pierwszej czwórce Miss Earth Serbia 2020 znalazły się Đurđina Radovac z Rumy (2. miejsce), Jelena Jović z Vranje (3. miejsce) i Dijana Radojičić z Belgradu.

(Koronacja Jany Radulović jako Miss Earth Serbia 2020, fot. Nikola Tadić)

Jako zdobywczyni tytułu Miss Earth Serbia 2020, Jana Radulović miała reprezentować Serbię, w tegorocznej, jubileuszowej edycji Miss Earth, która z powodu pandemii koronawirusa odbywa się całkowicie wirtualnie, a jej finał odbędzie się 29 listopada. Jak się jednak okazało, Jana nie bierze udziału w Miss Earth 2020, a reprezentantką kraju została Sandra Milenković z Belgradu. Istnieje szansa, że Janę zobaczymy w wyborach Miss Earth 2021. Ale czy tak się stanie, dowiemy się najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.

 

 

FOT. Nikola Tadić, Aleksandar Pavlović

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.