Amina Hasanbegović zdobyła tytuł Miss Earth Bośni i Hercegowiny 2020!

W sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina odbył się finał wyborów Miss Balkana 2020, podczas którego wybrano laureatkę tytułu Miss Earth Bośni i Hercegowiny 2020. Została nią 20-letnia Amina Hasanbegović z Sarejewa, która uzyskała prawo do reprezentowania Bośni i Hercegowiny w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth, które w tym roku z powodu pandemii koronawiursa mają charakter całkowicie wirtualny. 

Miss Balkana to konkurs, podczas którego wybierane są najpiękniejsze kobiety na Bałkanach oraz reprezentantki krajów bałkańskich na różne międzynarodowe konkursy piękności. Podczas finału wybierane są m.in. reprezentantki Serbii, Czarnogóry czy Bośni i Hercegowiny na wybory Miss Earth.

Finał Miss Balkana 2020 odbył się w sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina w Bośni i Hercegowinie. Jednym z punktów wieczoru było wyłonienie laureatki tytułu Miss Earth Bośni i Hercegowiny 2020. Została nią 20-letnia Amina Hasanbegović!

(Amina Hasanbegović, fot. Aleksandar Pavlović Photography)

Amina Hasanbegović mierzy 172 cm wzrostu i pochodzi z Sarajewa. Jest studentką pedagogiki na Wydziale Nauk Politycznych w Sarajewie i pracuje jako profesjonalna modelka. Jej hobby to moda, nauka i śpiew. W przyszłości chciałaby pracować jako nauczycielka i przekazywać wiedzę innym pokoleniom.

Amina Hasanbegović ma doświadczenie w konkursach piękności. We wrześniu 2018 roku wystartowała w wyborach Miss Earth Bośni i Hercegowiny, podczas których zajęła wysokie 2. miejsce i zdobyła tytuł Miss Air Bośni i Hercegowiny 2018! Kilka miesięcy później, w lutym 2019 roku wzięła udział w wyborach Miss Balkana 2019. Tym razem zajęła 3. miejsce i zdobyła tytuł II Wicemiss Balkana 2019.

(Amina Hasanbegović w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej podczas finału Miss Balkana 2020, fot. Aleksandar Pavlović Photography)

Amina miała także szansę reprezentować swój kraj w międzynarodowym konkursie piękności! W sierpniu 2019 roku została ogłoszona laureatką tytułu Miss Tourism World Bosnia and Herzegovina 2019, a w październiku 2019 roku, jako reprezentantka Bośni i Hercegowiny wzięła udział w międzynarodowym konkursie Miss Tourism World 2019 w Chinach.

(Amina Hasanbegović podczas konkursu Miss Tourism World 2019 w Chinach, fot. Miss Tourism Bosnia&Herzegovina/Facebook)

Teraz Amina bierze udział w kolejnym międzynarodowym konkursie czyli prestiżowych wyborach Miss Earth, których jubileuszowa, 20. edycja wystartowała pod koniec września, a z powodu pandemii koronawiursa ma charakter całkowicie wirtualny! Już wkrótce okaże się, czy piękna Bośniaczka odniesie sukces podczas finału Miss Earth 2020, który odbędzie się w niedzielę, 29 listopada.

(Amina Hasanbegović jako Miss Earth Bośni i Hercegowiny 2020, fot. Nikola Tadić Photography)

 

 

FOT. Nikola Tadić Photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.