Ana Milijanić zdobyła tytuł Miss Earth Czarnogóry 2020!

W sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina odbył się finał wyborów Miss Balkana 2020, podczas którego wybrano laureatkę tytułu Miss Earth Czarnogóry 2020. Została nią 24-letnia Ana Milijanić z Cetyni, która uzyskała prawo do reprezentowania Czarnogóry w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth, które w tym roku z powodu pandemii koronawiursa mają charakter całkowicie wirtualny. 

Miss Balkana to konkurs, podczas którego wybierane są najpiękniejsze kobiety na Bałkanach oraz reprezentantki krajów bałkańskich na różne międzynarodowe konkursy piękności. Podczas finału wybierane są m.in. reprezentantki Serbii, Czarnogóry czy Bośni i Hercegowiny na wybory Miss Earth.

Finał Miss Balkana 2020 odbył się w sobotę, 22 sierpnia w Etno Sela Stanišići w mieście Bijeljina w Bośni i Hercegowinie. Jednym z punktów wieczoru było wyłonienie laureatki tytułu Miss Earth Czarnogóry 2020. Została nią 24-letnia Ana Milijanić!

(Ana Milijanić, fot. Ana Milijanić/Instagram)

Ana Milijanić pochodzi z Cetyni. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki w Cetyni, a obecnie studiuje na  Wydziale Turystyki i Hotelarstwa w Kotorze. Pracuje jako modelka. Jej hobby to m.in. nauka, modeling, treningi, czytanie książek i spacery.

Ana Milijanić ma doświadczenie w konkursach piękności. W maju 2018 roku wzięła udział w finale wyborów Miss Czarnogóry 2018 (Miss Crne Gore 2018), podczas których wywalczyła tytuł Miss Internetu Czarnogóry 2018 (Miss interneta Crne Gore 2018). Później otrzymała tytuł Miss Eco Montenegro 2019.

 

(Ana Milijanić w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej podczas finału Miss Balkana 2020, fot. Nikola Tadić Photography, Aleksandar Pavlović Photography)

Jako laureatka tytułu Miss Eco Czarnogóry, Ana miała szansę reprezentować swój kraj w międzynarodowym konkursie piękności. W marcu 2019 roku wzięła bowiem udział w wyborach Miss Eco International 2019 w Egipcie.

(Ana Milijanić podczas konkursu Miss Eco International 2019 w Egipcie, fot. Ana Milijanić/Instagram)

Dzięki zdobyciu korony Miss Earth Czarnogóry 2020, Ana bierze udział w kolejnym międzynarodowym konkursie, czyli prestiżowych wyborach Miss Earth, których jubileuszowa, 20. edycja wystartowała pod koniec września, ale z powodu pandemii koronawiursa ma charakter całkowicie wirtualny! Już wkrótce okaże się, czy piękna reprezentantka Czarnogóry odniesie sukces podczas finału Miss Earth 2020, który odbędzie się w niedzielę, 29 listopada.

(Ana Milijanić jako Miss Earth Czarnogóry 2020, fot. Nikola Tadić Photography)

 

 

FOT. Nikola Tadić Photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.