Stephany Zreik zdobywczynią tytułu Miss Earth Venezuela 2020!

W czwartek, 27 sierpnia br., podczas specjalnie zorganizowanego wydarzenia transmitowanego na żywo przez wenezuelską stację Globovisión ogłoszono nazwisko laureatki tytułu Miss Earth Venezuela 2020. Została nią 24-letnia Stephany Zreik, której koronacja odbyła się podczas specjalnego eventu zorganizowanego w czwartek, 17 września. Oprócz tytułu i korony Stephany uzyskała prawo do reprezentowania Wenezueli w jubileuszowej, 20. edycji wyborów Miss Earth, które w tym roku z powodu pandemii koronawiursa mają charakter całkowicie wirtualny! 

Wenezuela to kolejny kraj, w którym z powodu pandemii koronawirusa nie zrealizowano zgrupowania i finału krajowych eliminacji do tegorocznej edycji międzynarodowych wyborów Miss Ziemi. Organizatorzy konkursu Miss Earth Venezuela nie zrezygnowali jednak z wyboru wenezuelskiej reprezentantki i zorganizowali specjalne wydarzenie, podczas którego ogłoszono nazwisko laureatki tytułu Miss Earth Venezuela 2020!

Program o nazwie Ogłoszenie Miss Earth Wenezueli 2020 odbył się w czwartek, 27 sierpnia br. i emitowany był na żywo przez wenezuelską stację telewizyjną Globovisión. Zarówno przedstawienie sześciu finalistek, jak i ogłoszenie wyniku miały charakter zdalny. Zwyciężczynią  ogłoszona została 24-letnia Stephany Zreik!

(Stephany Zreik, fot. Guillermo Felizola)

Stephany Karina Zreik Torres mierzy 173 cm wzrostu. Urodziła się w mieście Maracaibo, w stanie Zulia ale dorastała w Walencji, w stanie Carabobo.  Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Carabobo w Walencji. Pracuje jako prawniczka i modelka. Jej hobby to konkursy piękności, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i umysłowa, ćwiczenia oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Stephany od dziecka marzyła, aby reprezentować Wenezuelę na arenie międzynarodowej, a zamiłowanie do konkursów piękności pozwoliło jej zdobyć nie małe doświadczenie w tej dziedzinie.

We wrześniu 2016 roku Stephany reprezentowała stan Miranda w konkursie na Narodową Królową Turystyki 2016 (Reina Nacional del Turismo 2016). Konkursu nie wygrała, ale udało jej się zdobyć tytuł Królowej Internetu (Reina Internet) oraz tytuł Dziewczyny Navicu (Chica Navicu) przyznawany przez sponsora konkursu, międzynarodową firmę turystyczną navicu.com!

W maju 2017 roku wzięła udział w stanowym konkursie Miss Carabobo 2017. Podczas rywalizacji wywalczyła nagrody specjalne za najlepszą osobowość (Mejor Personalidad) i najlepszą postawę (Mejor Actitud).

(Stephany Zreik w stroju kąpielowym i sukni wieczorowej, fot. Stephany Zreik/Instagram, Delio Chacón)

Przełomowym w życiu Stephany był bez wątpienia rok 2019. Wtedy to zdobyła stanowy tytuł Miss Earth Miranda 2019, co otworzyło jej drzwi do udziału w krajowych wyborach Miss Earth Venezuela 2019. Wenezuelskie eliminacje do prestiżowego konkursu Miss Earth odbyły się w sierpniu ub.r. Konkurs miał dwie fazy – najpierw odbył się finał Miss Supranational Venezuela 2019, podczas którego Stephany awansowała do TOP 15, zaś trzy dni później miał miejsce wielki finał Miss Earth Wenezueli 2019, podczas którego Stephany zajęła 4. miejsce i zdobyła tytuł Miss Venezuela Fire 2019!

(od lewej: Stephany Zreik, Michell Castellanos, Gabriela Coronado i Mariangel Tovar – TOP 4 w Miss Earth Venezuela 2019, fot. Miss Earth Venezuela/Instagram)

Koronacja Stephany jako Miss Earth Venezuela 2020 odbyła się w czwartek, 17 września i była emitowana na żywo przez Globovisión.

(Stephany Zreik po koronacji na Miss Earth Venezuela 2020, fot. Steven Rangel)

Marzenie Stephany spełniło się i obecnie bierze ona udział w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Miss Earth, którego jubileuszowa, 20. edycja wystartowała pod koniec września, ale z powodu pandemii koronawiursa ma charakter całkowicie wirtualny! Już wkrótce okaże się, czy piękna reprezentantka Wenezueli odniesie sukces podczas finału Miss Earth 2020, który odbędzie się w niedzielę, 29 listopada.

 

 

FOT. Steven Rangel

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.