Konkurs Miss Grand International 2020 odbędzie się w marcu w Tajlandii!

W czwartek, 14 stycznia br. organizatorzy konkursu Miss Grand International ogłosili w mediach społecznościowych, że przełożona z powodu pandemii koronawirusa, 8. edycja wyborów Miss Grand International odbędzie się w marcu. Finał podczas którego wybrana zostanie laureatka Miss Grand International 2020 będzie miał miejsce w sobotę, 27 marca, a gospodarzem konkursu będzie Tajlandia! 

Ósma edycja międzynarodowego konkursu Miss Grand International miała odbyć się w październiku ub.r. w Wenezueli. Niestety, gdy w marcu 2020 r. świat opanowała pandemia koronawirusa stało się jasne, że konkursu nie uda się zrealizować. Aż do stycznia nie było wiadomo czy wybory Miss Grand International 2020 się odbędą i kiedy to nastąpi. W końcu w czwartek, 14 stycznia organizatorzy konkursu Miss Grand International ujawnili, że zwyciężczyni wyborów Miss Grand International 2020 zostanie wybrana podczas wielkiego finału, który odbędzie się 27 marca br. w stolicy Tajlandii, Bangkoku! O koronę najpiękniejszej zawalczy ponad 60 kandydatek z całego globu.

Konkurs wystartuje już 1 marca, jednak ze względów bezpieczeństwa kandydatki zostaną poddane procedurze 14-dniowej kwarantanny. Przez dwa tygodnie dziewczęta będą zamknięte w hotelu w Phuket. W tym czasie wezmą udział w szeregu aktywności online, m.in. udzielą wywiadów za pośrednictwem Facebook’a, wezmą udział w aukcji pamiątek przywiezionych przez nie ze swoich krajów, a poprzez tajskie jedzenie odbędą naukę kulturową o Tajlandii.

Kwarantanna zakończy się w poniedziałek, 15 marca. Wtedy też odbędzie się ceremonia powitania kandydatek, oficjalna konferencja prasowa oraz uroczysty obiad. Następnie, przez dwa tygodnie na kandydatki czekać będzie szereg kolejnych aktywności – zwiedzanie Phuket i Bangkoku, udział w próbach do finału, wywiady i rozmowy z jurorami, a także udział w mini konkursach takich jak konkurs strojów kąpielowych (18 marca) i konkurs strojów narodowych (24 marca).

W czwartek, 25 marca odbędzie się konkurs eliminacyjny, podczas którego jurorzy wybiorą półfinalistki awansujące do ścisłego finału. Ich lista zostanie ogłoszona podczas wielkiego finału, który odbędzie się w sobotę, 27 marca br.

Oficjalny terminarz zgrupowania Miss Grand International 2020 został opublikowany w niedzielę, 17 stycznia w mediach społecznościowych konkursu.

(Terminarz konkursu Miss Grand International 2020, fot. Miss Grand International/Facebook)

Pisząc o konkursie Miss Grand International 2020 należy wspomnieć o tym, że wśród kilkudziesięciu kandydatek walczących o koronę Miss Grand International 2020 nie może zabraknąć reprezentantek Meksyku i Polski! W Tajlandii pojawią się więc 20-letnia Ángela Yuriar (Miss México Grand 2020) i 22-letnia Milena Sadowska (Miss Polonia 2018, Miss Grand Poland 2020)! Już dziś trzymam kciuki za ich sukcesy!

(Ángela Yuriar – Miss México Grand 2020 i Milena Sadowska – Miss Grand Poland 2020, fot. Sansores Art Salón, Voyo Bakiewicz)

 

 

FOT. Miss Grand International/Facebook

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.