Miss Glamour International nowym międzynarodowym konkursem piękności!

W piątek, 4 września ub.r. w Hotelu Oaxaca Real w mieście Oaxaca de Juárez w Meksyku zorganizowano konferencję prasową dotyczącą nowego międzynarodowego konkursu piękności – Miss Glamour International, którego pierwsza edycja odbędzie się już w tym roku w meksykańskim stanie Oaxaca! Co prawda data finału Miss Glamour International 2021 nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy konkursu ujawnili kilka szczegółów dotyczących nowego projektu. Oto co już wiemy na temat wyborów Miss Glamour International!

W piątek, 4 września ub.r. w Hotelu Oaxaca Real w mieście Oaxaca de Juárez w Meksyku zorganizowano konferencję prasową dotyczącą nowego międzynarodowego konkursu piękności – Miss Glamour International. Podczas wydarzenia głos zabrał dyrektor międzynarodowy wyborów – Fernando Ramírez Ramírez, który ujawnił kilka szczegółów na temat nowego projektu.

(Fernando Ramírez Ramírez – dyrektor międzynarodowy wyborów Miss Glamour International podczas konferencji prasowej, fot. Miss Glamour International/Facebook)

Miss Glamour International to konkurs piękności, który będzie promował integralne piękno kobiet na poziomie międzynarodowym. Głównym celem konkursu jest promocja najciekawszych miejsc, kultury i atrakcji turystycznych stanu Oaxaca, który będzie gospodarzem pierwszej edycji nowych wyborów piękności!

(Występ grupy folklorystycznej  promującej kulturę stanu Oaxaca podczas konferencji Miss Glamour International, fot. Miss Glamour International/Facebook)

O koronę Miss Glamour International ubiegać się będą niezamężne, bezdzietne panny w wieku od 18 do 30 lat, mierzące min. 168 cm wzrostu i biegle posługujące się językiem angielskim. Organizatorzy oczekują również, że kandydatki walczące o tytuł Miss Glamour International będą miały na swoim koncie udziały w innych międzynarodowych konkursach piękności.

W trakcie zgrupowania wyborów Miss Glamour International 2021 oceniana będzie elegancja, ekspresja poruszania się na wybiegu, piękno fizyczne, urok, wdzięk i dyscyplina, a także znajomość kultury swojego kraju oraz osobowość i zaangażowanie każdej uczestniczki!

Kandydatki wezmą udział w szeregu aktywności, m.in. konkursie strojów kąpielowych, konkursie strojów tradycyjnych czy konkursie na najlepszą modelkę. Czeka je także udział w konkursie eliminacyjnym, a przede wszystkim w wielkim finale, którego data nie została jeszcze ujawniona.

Podczas wielkiego finału wybrana zostanie zwyciężczyni konkursu, która otrzyma tytuł i koronę Miss Glamour International 2021, prawo do zamieszkania w apartamencie przez cały rok swojego panowania i pobytu w Oaxaca, a także sto tysięcy dolarów, biżuterię i odzież. Co więcej, Miss Glamour International będzie podróżowała i promowała turystykę oraz kulturę stanu Oaxaca.

Oprócz zwyciężczyni Miss Glamour International wybrane zostaną I i II Wicemiss Glamour International. Laureatki tych tytułów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 dolarów. Podczas finału przyznane będą również tytuły specjalne, tj. Miss Elegancji i Miss Sympatii oraz nagroda za najbardziej efektowną suknię wieczorową. Laureatki tytułów i nagród specjalnych otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 dolarów.

Organizatorzy wyborów Miss Glamour International 2021 przewidują, że w konkursie weźmie udział ponad pięćdziesiąt kobiet z całego świata. Jak na razie, swoje przedstawicielki wyłoniły takie kraje jak Meksyk, El Salwador, Kuba, Kostaryka, Portoryko, Kanada i Brazylia, a udział potwierdziły jeszcze m.in. Curacao, Albania, Gwatemala, Kolumbia, Peru, USA, Hiszpania, Dominikana, Ekwador, Paragwaj czy Wenezuela.

 

FOT. Miss Glamour International/Facebook

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.