Wybrano meksykański strój narodowy na konkurs Miss Grand International 2020!

We wtorek, 26 stycznia br. organizatorzy konkursu Miss México poinformowali o wyborze stroju narodowego, który Ángela Yuriar – Miss Grand Mexico 2020 zaprezentuje podczas tegorocznej, 8.edycji wyborów Miss Grand International w Tajlandii! Wybór padł na strój „Alebrije Sonorense” zaprojektowany przez Fernanda Caballero! 

Już 28 lutego uczestniczki tegorocznej edycji wyborów Miss Grand International zjadą do Tajlandii, aby walczyć o tytuł najpiękniejszej kobiety. Nic dziwnego, że krajowi organizatorzy ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczących swoich delegatek. Nie inaczej jest w Meksyku, gdzie Organizacja Miss México na bieżąco publikuje zdjęcia Ángeli Yuriar – Miss Grand México 2020!

We wtorek, 26 stycznia w mediach społecznościowych Miss México Organization pojawiła się informacja o stroju narodowym, który reprezentantka Meksyku zaprezentuje podczas zgrupowania Miss Grand International 2020 w Tajlandii. Wybór organizatorów meksykańskiego konkursu, którzy byli odpowiedzialni za wybór stroju narodowego padł na kostium „Alebrije Sonorense” zaprojektowany przez Fernanda Caballero!

Strój „Alebrije Sonorense” składa się ze skrzydeł obszytych kolorowymi, naturalnymi piórami bażanta. Między skrzydłami umieszczono złote koło z wizerunkiem zielonego kaktusa, który nawiązuje do piękna pustyni Sonora. Górną część stroju stanowi natomiast wykonana z różnobarwnych cekinów wielka głowa jelenia z białymi rogami, która mocowana będzie na głowie Miss Meksyku. Cały strój zdobiony jest nie tylko cekinami i naturalnymi piórami, ale także tysiącem błyszczących kryształów! Dodatkowo w dłoniach pięknej Ángeli Yuriar znajdą się grzechotki, co może sugerować, że Meksykanka wykona na scenie dziki taniec!

(Aktualna Miss Sonory – Ayram Ortíz prezentuje strój Alebrije Sonorense, fot. Dave Tenorio)

Nazwa kostiumu Fernanda Caballero nawiązuje do „alebrije” czyli stworzenia, które jest kombinacją dwóch zwierząt lub zwierzęciem ziemskim posiadającym skrzydła i potrafiącym latać. Strój został wybrany spośród sześciu projektów, które awansowały do finału mini konkursu na Najlepszy Strój Narodowy, organizowanego w ramach wyborów Miss México 2021.

Ángela Yuriar zaprezentuje strój „Alebrije Sonorense” całemu światu,  podczas konkursu strojów narodowych, który odbędzie się w środę, 24 marca w trakcie zgrupowania wyborów Miss Grand International 2020. Czy Meksykański kostium ma szansę na zwycięstwo i tytuł najlepszego stroju narodowego? Przekonamy się już w marcu!

(Ángela Yuriar, która będzie reprezentowała Meksyk w konkursie Miss Grand International 2020, fot. Sansores Art Salón, Fernando Heredia Fotografía)

 

 

FOT. Dave Tenorio

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.